Jeseník dále čeká na výhru, nyní podlehl HFK

Jeseník /TABULKA/ - Trápení jesenických fotbalistů pokračuje. Díky úderům na konci prvního a na začátku druhého poločasu zdolalo holické béčko Jeseník 2:0. Svěřenci Ladislava Krobota tak čekají na výhru od 21. srpna, kdy doma zdolali Lipník.

24.10.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Hohn

„Už je to více v hlavách než v nohách. Leží na nás velká deka a nedokážeme se s tím pořádně poprat,“ prohlásil po utkání kouč hostů Krobot.

Jeho tým přitom nevstoupil do střetnutí zle. V úvodních minutách se hrálo častěji na půli domácích a Jeseník si vypracoval několik nadějných příležitostí. Tu největší měl na noze v 17. minutě Sedlák, jeho střelu zblízka však zablokoval mimo tyče Svozil.

První vážnější ohrožení hostující brány přišlo až ve 28. minutě po rohu Kouřila a hlavičce Krejčího, jehož pokus zazvonil na tyč Jarošovy svatyně. Jinak ale první dějství nabízelo spíše urputný boj ve středu pole a mnoho tvrdých osobních soubojů.

To změnila až akce ze 43. minuty, která jakoby ani nepatřila do tohoto utkání. Krásná narážečka před pokutovým územím a přesné zakončení domácího kapitána Jiřího Vacka znamenalo první gól zápasu - 1:0.

Ráz druhé půle výrazně určila 48. minuta. Rohový kop Kouřila propadl až na zadní tyč, kde míč pohodlně poslal do brány Jaroslav Karas - 2:0. Dvougólové vedení dodalo domácím na kopačky potřebný klid a tým Stanislava Měrky s přehledem kontroloval hru.

Jedinou možnost hostů na kontaktní gól měl na hlavě v 73. minutě Keltner, jeho hlavička z malého vápna však letěla daleko mimo Pavelkovy tyče.

V samotném závěru ještě mohl konečné skóre přikrášlit z pohledu domácích Petr Zifčák, mladý útočník ovšem z pěti metrů nepochopitelně přestřelil.

„V prvním poločase jsme si vytvořili příležitosti, ty jsme ale nevyužili a navíc ještě dostali gól do šatny. Ve druhém poločase jsme hru otevřeli, bohužel nás srazil velmi laciný gól krátce po přestávce,“ mrzelo po utkání jesenického trenéra Krobota.

Naopak kouč domácích Stanislav Měrka, slavící den po utkání třicáté šesté narozeniny, zářil spokojeností.

„Kluci mi udělali radost a nadělili mi krásný dárek k narozeninám. Moc jsem si přál abychom konečně po dvou prohrách doma zase zvítězili a za to mohu hráčům poděkovat, obzvláště proto, že jsme tenhle zápas jsme museli odehrát bez hráčů A-týmu a s velmi nízkým věkovým průměrem,“ narážel Měrka na fakt, že se musel obejít bez tradičních opor Tögla či Žondry, kteří nastoupili k zápasu prvního týmu proti Slavičínu.

„Neustále hrajeme v jiné sestavě, kluci jsou mladí a nemají mnoho zkušeností, ale myslím, že se do toho kluci po malých začátečních rozpacích dostali. Jeseník jsme téměř k ničemu nepustili a naopak jsme ještě mohli nějaké góly přidat,“ hodnotil zápas Měrka.

Ondřej Kašlík

1. HFK Olomouc B - FK Jeseník 2:0 (1:0)

Branky: 43. Vacek, 48. Karas. Rozhodčí: Krobot - Pěček, Petr. ŽK: Schinneck, Hlavica - Jurčák. Diváků: 80.
HFK B: Pavelka - Krumpolc, Vacek, Krejčí, Vykydal - Karas (64. Hlavica), Schinneck (76. Drmola), Kouřil, Svozil (87. Kačer) - Čižmár, Zifčák. Trenér: Stanislav Měrka.
Jeseník: Jaroš - Skoupil, Chovan (76. Juriš), Keltner, Harazin (67. Nepožitek) - Kubík, Jurčák, Woitek, Glac - Sedlák, Ivanič. Trenér: Ladislav Krobot.

Oznámkujte článek známkou jako ve škole (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)