Během patnácti podzimních kol Jeseník vydoloval z trávníků osmnáct bodů. Na jaře se zatím odehrálo osm kol, tedy zhruba polovina, Jeseník ale nastřádal neuvěřitelných dvaadvacet bodů.

Mít Jeseník o trošku úspěšnější podzim, bojoval by teď o postup do divize.

V sobotním utkání s Dolany, kterým v jarní tabulce patří výborné páté místo, musel jesenický kouč Ladislav Krobot kvůli pracovním povinnostem oželet středního záložníka Davida Mravce.

„A chyběl nám hodně, je to pro nás nenahraditelný hráč. Nedokázali jsme ve středu pole udržet míč, Dolany nás také proto v záloze přehrávaly,“ konstatoval Krobot.

Mezi absentéry se zařadil i Honza Skoupil, který si poměrně těžce vymknul během pondělní výuky na pedagogické fakultě kotník. „Má teď sádru na šest týdnů,“ konstatoval Krobot.

Hosté už před utkáním netajili, že budou hodně intenzivně hlídat jesenického superkanonýra Tondu Pavelku a opravdu, během zápasu Dolany Pavelku hlídaly pečlivěji, než tajná služba prezidenta republiky. Ovšem marně, Pavelka vstřelil úvodní dva góly domácích.

Hosté dvakrát zdramatizovali zápas. Poprvé, když vyrovnali na 1:1, potom v samotném závěru, když snížili na 3:2.

„Kluci už nebyli tolik koncentrovaní, blížil se závěr utkání. Minutu po gólu byl konec, takže se ani nekonalo drama,“ uvedl Krobot a dodal: „Jsem spokojený s výsledkem, ale výkon už byl horší. První poločas musel diváky otrávit, potom se to zlepšilo. Ale proti silnějšímu týmu bychom s takovým výkonem asi neuspěli.“

Jeseník – Dolany 3:2 (2:1)

Branky: 15. a 40. Pavelka, 63. Mlynář – 30. Pospíšil, 88. Navrátil.
Jeseník: Jaroš – Harazin, Jurčák, Zykmund, Chovan (90. Vinkler), Minka (88. Reynold), Juriš, Salva (82. Ščudla), Mlynář, Glac, Pavelka.