Zatímco minulou neděli ve Velkých Losinách dotáhli hráči z lázeňského města počáteční dvougólové manko alespoň k remíze, tentokrát vyšli naprázdno.

Jeseník sice hrál proti Tatranu aktivně, měl řadu standardek, ale jejich snažení se kromě jednoho případu nepotkalo s úspěchem.

„Těsně před zápasem nám vypadli ze hry dva klíčoví hráči Jurčák se Sedlákem. První ulehl doma s horečkou, druhý nemohl nastoupit kvůli pracovním povinnostem. Kopali jsme snad dvacet rohů. Oba jsou výborní hlavičkáři a při těchto situacích nám hodně chyběli,“ konstatoval trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Domácí prohrávali již od 3. minuty, kdy udělali hrubku v rozehrávce a Litovel z pravé strany a z velkého úhlu překvapila Mrlinu na přední tyči.

Za necelých deset minut udeřili hosté podruhé, když ani tentokrát neměl domácí gólman příliš čisté svědomí, neboť po rychlém protiútoku skončila za jeho zády opět střela na bližší tyč.

„Soupeř nás vyškolil v efektivitě zakončení. Dvakrát zamířil mezi tyče a dvakrát se prosadil. My se naopak v koncovce dlouhodobě hodně trápíme,“ prozradil dále Krobot, jenž tak udělal do druhé části dvě taktické změny v sestavě, když stáhl Břízu s Harazinem a na hřiště šli Furik a Ivanič.

V 63. minutě se Jeseník vrátil do hry, když po faulu na Woitka se za standardky přesně trefil Skoupil a domácí postupně začali stupňovat svůj tlak.

Jenže právě střelec jesenického gólu pak v 83. minutě zbytečně fauloval a protivník také ze standardky pojistil své vedení, kdy střílený centr lízl hlavou jeden z litovelských hráčů do sítě.

„Především mě dnes mrzí, že Litovel byla soupeřem k poražení. Zjednodušeně řečeno hosté byli špatní, ale my bohužel ještě horší,“ uzavřel hodnocení zápasu jesenický trenér Ladislav Krobot.

FK Jeseník – Tatran Litovel 1:3 (0:2)

Branka Jeseníku: 63. Skoupil.
Jeseník: Mrlina – Harazin (46. Ivanič), Chovan, Keltner, Skoupil – Plhák, Juriš, Woitek, Glac – Bříza (46. Furik), Kysela (78. Kubík).

Dejte jesenickým fotbalistům hlas v anketě ZDE

tabulka