Hosté se mohli ujmout vedení již během první části, ale nepřálo jim štěstí, když Plhák a Zykmund ze svých šancí orazítkovali pouze břevno.

Po přestávce si naopak více možností skórovat vytvořili domácí, kteří navíc od 72. minuty hráli pouze proti deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen jesenický Juriš.

Ani nabídnutou přesilovku však Kralice nevyužily a naopak při vlastní početní výhodě sami inkasovaly.

Ještě předtím však za bezbrankového stavu zahodily penaltu, když jesenický Harazim fauloval v šestnáctce a sudí ukázal na značku pokutového kopu. Hráč Kralic ale nasměroval svou přízemní střelu mimo tyče.

V 76. minutě pak vybojoval Plhák na pravé straně míč pro Pavelku, jenž posunul do brejku Ivaniče, který trefil pro Jeseník tři body.

S nadsázkou by se tak dalo konstatovat, že Jeseník přežil dvakrát v zápase vlastní klinickou smrt. V závěru nejprve čelil pokutovému kopu a potom se musel bránit přesilovce protivníka.

„Nakonec tak můžeme být vzhledem k těmto okolnostem maximálně spokojení. Po dlouhé době se nám podařilo uspět. Myslím si, že kluci se po vyloučení Juriše dokázali semknout a zabojovat, což asi rozhodlo,“ konstatoval ve zkratce jesenický trenér Ladislav Krobot.

FC Kralice – FK Jeseník 0:1 (0:0)

Branka: 76. Ivanič.
Jeseník: Jaroš – Harazin, Chovan, Zykmund, Skoupil – Plhák, Juriš, Ivanič, T. Glac (74. Kysela) – Mravec, Pavelka.

#nahled|https://g.denik.cz/58/7e/zupa060610_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/58/7e/zupa060610.jpg|tabulka#