Domácí posílení o tři hráče svého třetiligového áčka začali náporem hned od úvodu, ale celek z lázeňského města se úspěšně ubránil a záhy se také osmělil.

Jen do poločasu si hosté stačili vytvořit čtyři gólovky, z nichž zřejmě tu největší měl Plhák, po jehož pokusu domácí na poslední chvíli vykopávali míč z brankové čáry.

Na tyto akce pak navázal Jeseník z kraje druhého dějství, kdy se dostal do vedení. V 55. minutě si po rohu Mravce naběhl na letící míč kanonýr Pavelka a hlavou poslal balon do sítě.

Pak se ale opět hosté museli bránit narůstající převaze protivníka a dlouho se jim dařilo si těsný náskok hlídat, jenže oproti předešlému kolu tentokrát na tříbodový zisk nedosáhli.

Dva slepené zásahy domácích v závěru stanovily konečný účet utkání.

V 79. minutě se nejprve hráči HFK prosadili díky rychlému protiútoku z pravé strany a záhy si Jeseník nepohlídal nepokrytého hráče před brankou.

„Musím uznat, že soupeř vyhrál zaslouženě. Prostě jsme ho chytli ve špatnou dobu, kdy mohl využít i některých hráčů ze svého prvního týmu. Jejich zkušenost z třetiligových bojů pak byla v zápase proti nám hodně znát,“ uvedl jesenický kouč Ladislav Krobot.

Hosté naopak nenastoupili v ideálním složení, když pro zranění chyběli Juriš a Ivanič, dlouhodobě pak Jeseník postrádá Jurčáka s Harazinem. V průběhu týdne navíc odešel na hostování do Zlatých Hor Minka.

1.HFK Olomouc B – FK Jeseník 2:1 (0:0)

Branka Jeseníku: 55. Pavelka.
Jeseník: Jaroš – Skoupil, Chovan, Cundrla, T. Glac – Woitek, Zykmund, Mravec, P. Glac (75. Kysela) – Plhák (89. Bělík), Pavelka.