Hosté dorazili do lázeňského města kvůli rozsáhlé marodce v razantně oslabené sestavě, když neměli ani jediného hráče na střídání a již po první části bylo jasné, že si domů neodvezou příznivý výsledek.

Jeseník do poločasu jasně dominoval po všech stránkách, k tomu se dokázal osmkrát prosadit střelecky. Gólově se dařilo především Petru Navrátilovi, jenž si připsal hattrick.

Do druhé části využil Jeseník svého širšího kádru a výrazně prostřídal sestavu, v závěru si pak několik slibných šancí připravili i hosté z Rapotína, alespoň čestného úspěchu se však nakonec nedočkali.

„Takový výsledek mě určitě mrzí, ale ze začátku jsme si nemohli zvyknout na rychlou hru soupeře, dělali jsme individuální chyby, ztráceli balóny a domácí z brejků dávali góly, zkrátka se snadno dostávali do koncovky,“ konstatoval Roman Maňka, kouč Rapotína.

„Než jsme se dokázali vzpamatovat, inkasovali jsme tři, čtyři góly, začalo se to sypat a pak už to bylo hodně těžké, když byl poločas osm nula,“ říká dále trenér hostů.

„Až ve druhé půli se naše hra trochu zvedla, měli jsme tam i nějaké šance, když třeba Holomek šel dvakrát sám na gólmana, bohužel gól jsme nedali. Je asi jedno, jestli to je deset nula nebo deset dva, ale nějakou povedenou akcí jsme si mohli alespoň trochu zvednout sebevědomí," doplnil závěrem Roman Maňka.

FK Jeseník – TJ Jiskra Rapotín 10:0 (8:0)

Branky: Navrátil 3, Bříza 2, Macura, Woitek, Furik, Mlynář, Kysela.

Jeseník: Pastucha ml. – Janíček (46. Mráz), Mlynář, Macura (46. Keltner), Vavrač (46. Novák) – Furik (46. Plhák), Minka (46. Hanzlík), Smrž, Woitek – Navrátil (46. Kysela), Bříza (65. Navrátil). Trenér: Petr Ševčík.

Rapotín: Mošonec – Mrázek, B. Hudec, Holomek, Šlesinger – Nemeth, Špička, Indra, Valenta, Vicenec, Březina. Trenér: Roman Maňka.