Jeseník obětavě bojoval, postupuje ale favorizovaná Opava

Druholigová Opava potvrdila na hřišti divizního Jeseníku roli favorita a může se radovat z postupu do dalšího kola letošního MOL Cupu.

19.7.2017 AKTUALIZOVÁNO 21.7.2017

Fotbalisté Jeseníku. Ilustrační foto.Foto: FK Jeseník

Domácí fotbalisté se však za svůj výkon proti zkušenějšímu protivníkovi rozhodně nemusí stydět.

„Přesně s takovým typem zápasu jsme počítali. Domácí hráli hodně dobře, na hranici svých možností. I tak si ovšem myslím, že jsme utkání měli plně ve své moci. Kuzmanovič s Jurečkou na tom byli v poslední době o něco lépe,“ okomentoval nejprve středeční pohárové klání opavský kouč Roman Skuhravý.

Hlavním hrdinou zápasu na straně Slezanů pak byl útočník Tomáš Smola, jenž sestřelil mužstvo z lázeňského města celkem třemi góly.
Ten první si připsal hned v úvodu utkání, nadšeně bojující domácí ale stačili do přestávky srovnat krok zásluhou povedeného lobu Petra Navrátila.

Hned na začátku druhé půle potom opavský kanonýr dvěma zásahy v rozmezí necelých pěti minut dovršil svůj hattrick a nasměroval Opavu za postupem.

V 62. minutě sice ještě zdramatizoval vývoj hry trefou na 2:3 Bronislav Mlynář, závěr ale opět patřil hostům a zkušený Nemanja Kuzmanovič dal Slezanům definitivní jistotu.

„Výsledek nejspíš odpovídá tomu, co se dělo na hřišti. V první půli jsme ovšem měli minimálně tři šance, které jsme měli proměnit. Podle mého rozhodly dva rychlé góly zkraje druhého poločasu,“ doplnil hodnocení utkání Josef Zbýňovec, trenér Jeseníku.

FK Jeseník – SFC Opava 2:4 (1:1)

Branky: 25. Navrátil, 62. Mlynář - 8., 48. a 52. Smola, 79. Kuzmanovič. Rozhodčí: Dubravský – Antoníček, Pochylý. Diváků: 690.
Jeseník: Červenka – Keltner (78. Řezníček), Karakasidis, Macura, Vavrač – Kysela, Žák (58. Bříza), Mlynář, Woitek (84. Plhák) – Navrátil, Furik. Trenér: Josef Zbýňovec.

Opava: Lasák – M. Helebrand, Simerský, Radič, Čelůstka – Schaffartzik – Kayamba, Mozol (58. Zavadil), Zapalač (87. Stříž) – Smola (72. Puškáč), Kuzmanovič. Trenér: Roman Skuhravý.