Jeseničtí si před vlastními diváky chtěli napravit reputaci po předchozí překvapivé porážce v Leštině, jenže ani proti předposlednímu celku župy se jim to nepodařilo a své příznivce spíše ještě více zklamali.

„Narazili jsme na nejslabšího soupeře jara, jenže paradoxně jsme s ním doma čtyřikrát inkasovali po velkých hrubkách obrany,“ konstatoval trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Domácí sice začali dobře a hned v 5. minutě se ujali vedení zásluhou Plháka, hosté však za další čtvrthodinku otočili skóre dvěma slepenými góly.

Pak Jeseník srovnal krok, když se podruhé v utkání trefil Plhák, to ale bylo ze strany domácích vše, přestože až do konce střetnutí měli místy drtivou převahu s nespočtem šancí. Jenže dokázali zahodit i ty největší tutovky.

Ještě před poločasem navíc jesenický celek ve 43. minutě inkasoval gól do šatny po chybě ve středu pole. Do druhé části proto domácí trenér udělal několik změn v sestavě, ale obrat se nekonal, když Jeseník nadále pokračoval ve spalování šancí.

„Trénuji již dlouho a musím říct, že takový zápas jsem ještě nezažil. Během úvodní dvacetiminutovky druhé půle jsme napočítali snad patnáct našich šancí,“ prozradil dále Krobot.

Jeho svěřenci pálili ze všech možných pozic. Mnohokrát byli sami před bránou soupeře. Řada pokusů šla mimo, jiné skončily v náručí gólmana. Neujalo se ani několik hlaviček, míč pak nedostali do sítě dokonce ani z brankové čáry.
Protivník se naopak do šestnáctky Jeseníku po přestávce dostal v podstatě jen dvakrát. Jednou z toho bylo břevno, podruhé gól, kterým hosté z rychlého protiútoku upravili výsledek do konečné podoby 2:4.

„První půli jsme vyloženě podcenili. Rychle jsme vedli a mysleli si, že se nám nemůže nic stát a soupeř nás potrestal. Ve druhé části to pak byla z naší strany postupně stále větší křeč. Čím více jsme se snažili prosadit, tím více to prostě nešlo,“ uvedl smutně Krobot.

Není bez zajímavosti, že domácí ve druhé části vychytal náhradník Bělotína, když brankářská jednička hostů si těsně před poločasem vykloubila malíček a musela střídat.

„Ani tohle jsme nedokázali využít. Druhý gólman soupeře bohužel zlikvidoval všechny naše šance,“ dodal závěrem jesenický kouč.

FK Jeseník – Sokol Bělotín 2:4 (2:3)

Branky Jeseníku: 5. a 20. Plhák.
Jeseník: Jaroš – Chovan, Zykmund, Cundrla, T. Glac (46. Harazin) – Plhák, Mravec (72. Skoupil), Ivanič, P. Glac – Kysela, Pavelka.