Pro hosty to dlouho vypadalo ideálně. Skoro až nečekaně dobře. Do utkání vstoupili dvěma rychlými góly, oba měl na svědomí Adam Bříza. Nejprve ve 13. minutě otevřel skóre krásným zakončením přes hlavičku, o chvíli později podobně šikovně zvýšil na 2:0. I když Šternberk po druhém inkasování zabral a zlepšil herní projev, Jeseničtí mohli hrát v klidu. Ovšem ne moc dlouho.

Na tabuli běžela 35. minuta a hostující obávaný střelec Lukáš Woitek nechtěně vrátil soupeře do hry o body. Míč si totiž srazil do vlastní sítě.

„Ve druhém poločase už jsme naštěstí hráli zodpovědně do obrany a Šternberk téměř k ničem nepustili,“ pochvaloval si jesenický trenér Jakub Karakasidis, jenž protentokrát pomohl svému týmu přímo na hřišti.

A byl to nakonec on, kdo celku z lázeňského města vrátil dvougólový náskok, zároveň určil konečnou podobu skóre 1:3. Přesně mířil těsně po výměně stran, už ve 48. minutě.

„Mohlo těch branek být klidně víc, měli jsme ještě dva brejky na samotného gólmana, ale nepodařilo se je proměnit. Musím každopádně říct, že dnes obě mužstva předvedla pohledný fotbal, můžeme být spokojení,“ pokračoval Karakasidis.

Konec šternberské série

Výhra má pro Jeseník o to větší váhu, že Šternberk čtyři duely po sobě nedostal ani gól, tudíž se před sobotní partií mohl chlubit šňůrou čtyř vítězství v řadě. Až svěřenci kouče Karakasidise dokázali šternberskou jízdu zastavit. Aspoň prozatím.

„Musím všem klukům poděkovat, protože zápas odmakali, ačkoli nebyl vůbec snadný. Doufám, že podobě budeme pokračovat i dál,“ přál si Karakasidis.

Jeseník je nyní v tabulce krajského přeboru nejlépe umístěným týmem šumperského a jesenického okresu. Nadále zůstává mezi nejlepší pěticí soutěže. Příští víkend doma vyzve trápící se béčko olomoucké Holice.

FK Šternberk – FK Jeseník 1:3 (1:2)

Branky: 35. Woitek (vlastní) – 13. a 29. Bříza, 48. Karakasidis. Rozhodčí: Štětka – Slota, Machala. ŽK: Kuba, Zifčák, Coufal, Šuba – Mráz, Plhák, Novák. Diváci: 168.

Šternberk: Havlíček, D. Kuba, M. Kuba, Zifčák, Tögel, Kryl, Novosad (54. Muzikant), Toman, Coufal (75. Knopp), Hustý, Šuba. Trenér: Ivo Lošťák.

Jeseník: Pastucha – Keltner, Mráz, Cekuras, Bráblík, Kysela (82. Novák), Plhák (90. Urban), Vavrač, Bříza (74. Planý), Woitek, Karakasidis. Trenér: Jakub Karakasidis.