„Neměli jsme k dispozici gólmana Jiřího Červenku, takže nám dnes chytal kamarád, který už pět let nebyl na hřišti,“ vysvětloval těžkost situace trenér Jeseníku Petr Ševčík. „To jsou faktory, které v divizi rozhodují. Spousta hráčů dala raději přednost rozlučce s Tomášem Rosickým v Praze, někteří šli asi dělat i jiné věci. Nechci vědět jaké. Podle toho dopadl výsledek,“ štvalo ho.

Tým z lázeňského města prohrával v předposledním mači sezony už od 11. minuty, prosadil se slavičínský Vlastimil Juřica. Přesně po půl hodině hrací doby hosté vedli 3:0, bez větších problémů kontrolovali vývoj partie.

„Jasně, zachránili jsme se. Ale fotbal se dělá pro lidi, aby z něj měli co největší zážitek. My bychom pak z jejich radosti měli mít dobrý pocit. Jenže pokud si někdo odběhá devadesát minut a neodvede maximum, přinejhorším na zápas vůbec nepřijde, tak je to těžké,“ smutnil Ševčík. „Upřímně jsem rád, že už bude končit sezona.“

Fotbalisté Šumperku. Ilustrační foto
Špatný start do zápasu stál Šumperk všechny bodyDobrý výkon dorostenců

Domácí naděje na lepší výsledek oživil svým gólem po startu druhé půle dorostenec Matěj Planý. Nikdo další ve stejném dresu ovšem neskóroval. Slavičín přidal dvě branky navrch a po zásluze velebil tříbodové vítězství. Navzdory nezdařilému duelu hledal jesenický lodivod také pozitiva.

„Poskládal jsem do hry pár dorostenců, kluci se snažili a Planý dal dokonce gól,“ chválil Petr Ševčík mladou krev. „I tak převažuje smutek. Ani ne z výsledku, jako spíše z fotbalové situace v Jeseníku. Vše, co se tady vypracovalo od základů z nejnižších soutěží, tak je pryč,“ smutnil.

Tým FK Jeseník se jedno kolo před koncem divize E nachází na rozhraní 12. a 13. místa tabulky. Současný ročník uzavře v neděli 17. června kláním na trávníku Bohumína. Ten je na tom postavením v žebříčku hodně podobně.

FK Jeseník – FC TVD Slavičín 1:5 (0:3)

Branky: 47. Planý – 11. Juřica a 51. Juřica, 23. Kocián, 30. Školník, 86. Elšík. Rozhodčí: Šamaj – Svoboda, Macrineanu. ŽK: Mráz, Furik, Řezníček – Kocián. Diváci: 163.
Jeseník: Toman – Keltner, Mráz, Macura, Furik (69. Bráblík), Kysela, Planý, Mlynář, Bříza, Prachař (62. Vícha), Řezníček. Trenér: Petr Ševčík.
Slavičín: Kuja – Fojtík, Elšík, Zvoníček, Kocián, Goňa, Šebák, Mezírka, Juřica, Švach (55. Šťastný), Školník (79. Vaculík). Trenér: Pavel Prešnajder.