„Samozřejmě porážka se těžko hodnotí, ale dnes to byl z naší strany takový matný a nevýrazný výkon. Kluci sice chtěli, ale zkrátka to nešlo, kazili jsme i jednoduché přihrávky," mrzí jesenického trenéra Petra Ševčíka po porážce v Petrovicích.

Sobotní duel se hrál na těžkém podmáčeném terénu, s čímž se daleko lépe vypořádali domácí fotbalisté, kteří již v prvním dějství měli řadu standardních situací, naopak Jeseník se do koncovky vůbec nedostával.

„Na rovinu musím přiznat, že první poločas jsme se jenom bránili," prozradil dále Petr Ševčík, jehož svěřenci se však ve druhé půli herně zvedli a po přestávce byli Petrovicím minimálně vyrovnaným soupeřem.

Největší šanci ke vstřelení gólu hosté propásli po Navrátilově průniku ze strany a jeho střele na bližší tyč. Jesenický pokus však domácí brankář vyrazil a se štěstím si poradil i s následnou dorážkou.

Potom ale hosté během čtvrthodiny dvakrát inkasovali a bylo po nadějích.

V 63. minutě nejprve zcela volný Puškáč centroval ke vzdálenější tyči, kde byl Klimas o krok dřív a zblízka otevřel skóre.

Pojistku přidali domácí v 78. minutě, kdy střelu z úhlu sice Vrána zblokoval na břevno, ale dobíhající Klimas hlavou vrátil míč do prázdné brány.

„Poslední dobou mám pocit, že když jedeme ven, jako bychom už prohrávali po cestě, ale tentokrát jsme si opravdu asi bodovat nezasloužili, náš výkon nebyl dobrý, neměli jsme moc šancí, soupeř vyhrál po zásluze," dodal k zápasu kouč hostů.

Nepovedený duel pro Jeseník poté završilo vyloučení stopera Bronislava Mlynáře, který v 81. minutě zastavil gólovku soupeře faulem, za což uviděl červenou kartu. V dalším utkání tak bude zkušený fotbalista lázeňskému týmu chybět.

„Tohle je pro nás obrovské oslabení, ze kterého nemám vůbec radost. Na stoperu podával Broňa Mlynář v posledních zápasech spolehlivé výkony. Příště navíc doma přivítáme Valašské Meziříčí, které vede tabulku, takže bez něj to budeme mít v defenzivě dost těžké," posteskl si závěrem Petr Ševčík.

TJ Lokomotiva Petrovice – FK Jeseník 2:0 (0:0)

Branky: 63. a 78. Klimas. Rozhodčí: Lysák – Šištík, Galásek. ŽK: Paduch – Mlynář, Bříza, Minka. ČK: 81. Mlynář (Jeseník). Diváci: 105.

Petrovice: Mrozek – Hoffmann, Leibl, Bajzath, Moskál, Puškáč (84. Kondziolka), Gill – Škuta, Klimas, Paduch (70. Miko) – Lukan (84. Alman). Trenér: Jiří Kuljovský.

Jeseník: Vrána – Furik, Mlynář, Macura, Vavrač (73. Novák) – Navrátil, Minka, Karakasidis, Woitek – Kysela, Bříza (84. Hanzlík). Trenér: Petr Ševčík.