Po středeční prohře na půdě Opavy (1:3) to s Jeseníkem vypadalo všelijak. Pořád mu reálně hrozil pád do nižší ligy. Celku z lázeňského města se navíc poslední dobou herně ani výsledkově nedařilo. Navzdory nejednoduché situaci přišla čtyři kola před koncem velmi cenná výhra nad Novým Jičínem.

„Konečně jsme předváděli fotbal, na jaký můžeme být pyšní,“ těšilo jesenického kouče Petra Ševčíka. „Soupeř hrál výborně, ale my dokázali reagovat a dávat góly. Pokud nás dlouho trápila špatná koncovka, dnes jsme si to vynahradili. Za motivaci kabiny musím pochválit kapitána Bronislava Mynáře,“ kvitoval.

Cesta k úspěchu ovšem nebyla snadná. Úvodní poločas skončil za stavu 1:1, na trefu Jakuba Karakasidise reagoval vyrovnáním Ondřej Pyclík. Zlom nastal až těsně před koncem. V 78. minutě poslal Jesenické do trháku Jan Vavrač. Stejný muž poté skóroval ještě jednou, čímž uklidnil domácí příznivce.

Novému Jičínu nepomohlo ani snížení ze závěru duelu, konečnou podobu výsledku 4:2 určil Jiří Mráz. Jeseník zažil pocit radosti z vítězství po třech nezdarech za sebou, body potřeboval jako sůl. Už mu chybí jen bod k jistotě záchrany.

„Ale fotbal se nehraje jen na záchranu,“ upozornil Petr Ševčík. „Chceme se taky fotbalem bavit a udělat nějaký dobrý výsledek. Každopádně je dobře, že jsme v daleko klidnější pozici než před dnešním střetnutím,“ oddechl si.

Jeseníku zbývá do konce ročníku sehrát tři utkání, z toho jedno doma a dvě venku. V neděli 3. června vyrazí zápolit o body do Kozlovic.

FK Jeseník – FK Nový Jičín 4:2 (1:1)

Branky: 20. Karakasidis, 78. a 84. Vavrač, 90. Mráz – 34. Pyclík, 89. Pyclík. Rozhodčí: Macrineanu – Svoboda, Šimeček. ŽK: Mráz, Vavrač – Malina. Diváci: 165.
Jeseník: Červenka – Keltner, Mráz, Macura, Karakasidis, Furik (67. Bříza), Kysela, Plhák (88. Andrušík), Mlynář, Vavrač, Marcinov (61. Řezníček). Trenér: Petr Ševčík.
Nový Jičín: Ognyanov – Kiss, Malina, Švec, Kalich (73. Nipert), Staněk, Opatřil, Pyclík, Javorek, Wolf, Macíček. Trenér: Pavel Hajný.