Hosté, kteří dorazili do dějiště utkání na poslední chvíli, se však v úvodu na hřišti spíše rozkoukávali, postupně ale ovládli hru a nakonec toho svému protivníkovi moc nedovolili.

„Přijeli jsme docela pozdě, zhruba půlhodinu před začátkem a neměli jsme tak dostatek času na kvalitní rozcvičku, což se projevilo, když domácí byli dvacet minut lepším celkem,“ prozradil úvodem trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Jeho svěřenci navíc měli v první části i velké štěstí, neboť soupeř hned dvakrát ze svých akcí zamířil do břevna. Zhruba ve 30. minutě docílil Jeseník gólu, Pavelkova trefa však kvůli ofsajdu neplatila.

Oprávněně se potom hosté mohli radovat teprve v 60. minutě, kdy se po dlouhém autovém vhazování Pavelky prosadil díky důrazu Woitek.

Definitivní pojistku přidal po jesenický celek deset minut před závěrem Plhák, jenž obešel dva protihráče a po pěkné individuální akci zakončil.

„Druhá část byla již plně v naší režii, vytvořili jsme si řadu šancí a jsem rád, že jsme utkání zvládli,“ řekl dále jesenický kouč.

„Přesto musím přiznat, že jsme do Ústí jeli s obavami. Na posledy porazilo 5:1 Přerov, nás pak stále trápí marodka. Třeba dnes jsem měl na střídačce hned tři dorostence a čtvrtého ve hře. Změnili jsme však pro tento zápas trochu rozestavení hráčů, na což domácí nedokázali odpovědět,“ doplnil Ladislav Krobot.

Sokol Ústí – FK Jeseník 0:2 (0:0)

Branky: 60. Woitek, 79. Plhák.
Jeseník: Jaroš – Chovan, Zykmund, Cundrla, P. Glac, Plhák, Woitek, Mravec, Ivanič (85. Kubík), Kysela (46. Skoupil), Pavelka (88. Bříza).