„Je to už pro mě možná trochu všední záležitost, ale před začátkem sezony je v klubu nejvíce práce, takže nuda nehrozí. Já se vždy uklidním, až když se rozjede sezona. Do té doby nevíte, na čem jste. Kdo zůstane, kdo odejde…“ říká Ladislav Krobot.

Toho zatím mrzí především ztráta dvou výborných hráčů. Záložník Smažík se vrací domů do Mikulovic, do stejného klubu zamířil i veliký talent jesenického fotbalu, nedávný dorostenec Tadeáš Vala.

„Ale se Smažíkem jsme se tak dohodli, s Valou jsme naopak počítali. Jenže začal trénovat v Mikulovicích, přestože se s námi na ničem nedohodl,“ uvedl Krobot.

I když Jeseník o Valu hodně stojí, Krobot tuší, že hráč zůstane v Mikulovicích. „Nabízejí tam hráčům více peněz, než můžeme nabídnout my,“ podotýká kouč. V týmu končí i Honza Pavelka a Ondra Zikmund, oba se rozhodli posílit nováčka I. B třídy Písečnou.

Naopak velikou posilou bude vysoký univerzál Aleš Jurčák, který naposledy hostoval v Mikulovicích. „Aleš je náš hráč, ale šest let za nás nehrál. Je to původně útočník, ale třeba v Mikulovicích hrál naposledy v obraně,“ vysvětluje Krobot.

Jeseník už má za sebou několik přípravných zápasů, ale ani v jednom nebyl zdaleka kompletní. „Moc bych proto přípravu nekomentoval. Hráli jsme ji hlavně s hráči z béčka a s dorostenci. Nejsme schopni se sejít alespoň v přibližné sestavě,“ říká Krobot.

Další šancí bude sobotní zápas v Krnově. „Tam už by to mělo být lepší. Ale i tak jsem přesvědčen, že budeme hrát v sezoně dobrý fotbal. Jádro týmu zůstalo,“ dodává Ladislav Krobot.

Odchody

Jiří Smažík (z hostování se vrací do Mikulovic)

Jan Pavelka (bude hostovat v Písečné, která postoupila do I. B třídy)

Ondřej Zikmund (také na hostování do Písečné)

Jan Skoupil (ukončil činnost, je v širším kádru lyžařů-akrobatů pro olympijské hry)

Tadeáš Vala (loni dorostenec začal trénovat v Mikulovicích, ke shodě mezi kluby ale zatím nedošlo)

Příchody

Aleš Jurčák (z hostování v Mikulovicích)

Václav Keltner (hostování z Bělé pod Pradědem)

Bronislav Mlynář (z jesenického dorostu)

Jan Minka (z jesenického dorostu)