Doma o týden dříve schytali nášup od favorizovaného Lutína. Ale proti Hněvotínu to byla jiná písnička. Jeseničtí na nic nečekali, hned na startu partie udeřili. Dokonce dvakrát.

V 10. minutě hněvotínské defenzivě unikl Adam Bříza, za pár okamžiků zvýšil ten samý hráč už na 2:0. Tým z lázeňského města tak dal zapomenout na zpackaný začátek střetnutí se Sigmou, tehdy odcházel na přestávku s tříbrankovým mankem.

„Jsme rádi, že se nám konečně podařilo udržet čisté konto,“ těšilo hrajícího jesenického trenéra Jakuba Karakasidise.

„Obrana až na malé chybičky zapracovala tak, jak by měla. Hrálo se venku, takže jsme to chtěli zkusit ze zajištěné obrany na brejky, v tomto směru nás minulý týden inspiroval Lutín. Úspěšnost byla stoprocentní.“

Výhra i bez Mlynáře

Hosté nedali soupeři ani přičichnout k možnosti zlepšit skóre. Třetí a pojišťující zásah přidal v 76. minutě Pavel Kysela. Pak už šlo především o čistý štít pro brankáře Jana Pastuchu. Jeseník pokořil Hněvotínské 3:0, mač zvládl i bez kapitána Bronislava Mlynáře, který protentokrát chyběl.

„Kdyby zápas skončil šestibrankovým rozdílem, nebylo by se čemu divit,“ upozornil Karakasidis na jesenickou dominanci.

„Měli jsme velké šance a Hněvotín byl psychicky dole, ale bohužel se nám další góly dát nepodařilo. I tak máme radost, soupeř navzdory jednoznačnému výsledku bojoval.“

Tým FK Jeseník se po třech odehraných kolech přeboru Olomouckého kraje může chlubit bilancí dvou výher, jedné porážky a šesti získaných bodů do tabulky. V sobotu 25. srpna pojede znovu ven, představí se v Želatovicích.

FK Hněvotín – FK Jeseník 0:3 (0:2)

Branky: 10. a 16. Bříza, 76. Kysela. Rozhodčí: Konečný – Kouřílek, Brázdil. ŽK: Fabiánek, Holásek – Cekuras. Diváci: 80.

Hněvotín: Šarman – Závodný, Benýšek, Šulc, Makowski, Fabiánek, Holub (46. Šlajs), Hornich, Hlásek, Petržela (65. Keluc), Čapek.

Jeseník: Pastucha – Keltner, Mráz, Cekuras, Nečesal, Bartošek (57. Planý), Bráblík, Kysela (84. Vícha), Vavrač, Bříza (70. Urban), Woitek.