Otevřený dopis zaslal do sídla Fotbalové asociace předseda klubu Igor Machálek. Reagoval tak na informace, které v uplynulých dnech a týdnech proběhly médii. V úvodu textu se ohradil proti tvrzení, že FK Mohelnice spadá do vlastnictví čínské společnosti Footbal Investment Limited.

„Předmětem smluvních ujednání je zejména spolupráce při působení A mužstva dospělých v MSFL s případným zapojením čínských hráčů, registrovaných v klubu,“ napsal Machálek.

„Sportovní výkonnost těchto hráčů však z velké části neodpovídala náročnosti této soutěže, proto se v mistrovských utkáních A mužstva objevovali pouze sporadicky.“

Zmíněná společnost měla především přispívat na úhradu části nákladů spojených s provozem sportovní činnosti klubu. Po zkoušce vzájemné spolupráce chce mohelnický klub na březnové valné hromadě rozhodnout, zda v kooperaci pokračovat. A případně přepsat práva na soutěž MSFL na Footbal Investment Limited.

Se společností Anping jsme nikdy nespolupracovali

Machálek dále vyvrací často zmiňovanou spolupráci se společností Anping, která bývá spojována s nekalým sázením na zápasy.

„Chtěl bych na tomto místě zdůraznit, že jsme nikdy s touto společností nebyli v kontaktu ani s ní neuzavřeli žádnou dohodu o vzájemné spolupráci,“ uvedl předseda mohelnického klubu.

Stejně tak vyloučil podíl klubu na ovlivňování výsledků utkání.

„FK MOHELNICE z.s. jednoznačně odmítá, že by organizoval, nebo se jakkoliv podílel na machinacích se soutěžními zápasy a jejich výsledky,“ stojí v dopise.

„Jsme připraveni poskytnout maximální součinnost vyšetřujícím orgánům, které budou podnět fotbalové asociace šetřit,“ upřesnil Igor Machálek.

Policie, ilustrační foto
Na fotbalovou Mohelnici má políčeno policie. Kvůli sázení
Fotbalisté Mohelnice (ve fialové). Ilustrační foto
Mohelnice bez Šichora schytala osmigólový debakl v Pardubicích