Už první poločas nabídl sedm branek. Domácí Slavoj sice ztratil slibné vedení 3:1, ale nakonec s bodem mohl být spokojený.

„Ten první poločas byl opravdu hodně divoký. Pro přítomné diváky to určitě bylo z hlediska branek super," pousmál se Roman Matějka, trenér Kojetína, jehož tým se dvakrát v zápase dostal do vedení.

Skóre otevřel dorážkou Kantorovy střely Peřina. Na srovnání Mičundy reagoval po zahrávaném rohu hlavou Humpál a třetí gól do Hatalovy brány obstaral z nařízené penalty Bosák.

Domácí vedli 3:1 a s vítěznou sérií Losin to vypadalo nahnutě.

„Bylo to pro nás těžké. Domácí to na nás pálili a my se nedokázali s tím vyrovnat. Snad ve třech případech hráči zvolili špatné obutí, což mělo za následek, že na trávě jezdili jako na ledě. Důležité bylo, že se nám podařilo po krásné kombinaci dát kontaktní gól," pověděl Jiří Mika.

Jeho svěřenci převzali na hřišti iniciativu. Dařila se jim kombinace a zejména po krajích domácí pořádně zlobili.

„Jejich rychlé kontry byly výborně zahrávané. Hráče jsem na to před utkáním upozorňoval, bohužel práce nejen obrany, ale celého mužstva byla katastrofální. Měli jsme mnoho ztrát míčů a z toho soupeř chodil do úniků. Byla to desetiminutovka hrůzy," zlobil se Matějka, který musel skousnout do poločasu ještě tři obdržené branky.

Hosté byli naopak v extázi. „Po té trefě Jirky Uvízla na 3:4 mně hrkly slzy do očí. Za stavu 3:1 bych byl rád i za tu remízu, nakonec jsme se ještě dostali do vedení. Přesto jsem o přestávce musel klukům vyčinit, aby nedošlo k nějakému sebeuspokojení," přiznal Mika.

Kojetín do druhé půle šel s jasným cílem vyrovnat. To se mu také podařilo. Hostům se podařilo sice několikrát odvrátit centrovaný míč z vápna, ale po další nabídce Kantor hlavou srovnal divoké skóre na 4:4.

Na obou stranách ještě mohl padnout gól, ale jak hlavička hostujícího Navrátila, jenž lehce lízla tyč, tak Dočkalova šance zůstala nevyužita.

„Malinko jsem zklamaný, stav 4:3 jsme měli udržet. Na druhou stranu jsme vstoupili do utkání velmi špatně a doháněli dvougólový náskok soupeře. Nakonec je tento bod z venku pro nás plusový," uzavřel Mika.

„Kdyby mně někdo před utkáním řekl, že dáme Losinám čtyři góly, tak tomu nevěřím. Doma chceme vždy vyhrát, ale věděli jsme o síle soupeře. Remíza je nejspíš zasloužená pro obě strany," potvrdil kojetínský kouč.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 4:4 (3:4)

Branky: 13. Peřina, 18. Humpál, 30. Bosák z pen., 50. J. Kantor – 33. a 40. Uvízl, 16. Mičunda, 33. Šinogl. Rozhodčí: Kašpar – Zavřel, Kulička.
Kojetín/Kovalovice: Gajdoš – Z. Polách, Humpál, M. Dočkal, Panák (70. Flora) – Peřina (25. Lízal), J. Kantor, Axamit, Z- Matějka – Bosák – Řezáč (65. Krčmář). Trenéři: Roman Matějka a Radek Tomšic.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Jenčke, J. Gargulák (46. Kupčík), M. Gargulák (60. Macek) – Nýdecký, Smrž, Šinogl, Mičunda (70. Tejkl) – Uvízl, Navrátil. Trenér: Jiří Mika.