Hráč, kterému se zdravotní lapálie lepí jako smůla na paty, si přetrhl achilovku. Nepříjemná událost ho potkala při pátečním zápase úvodního kola naší nejvyšší futsalové soutěže, ve kterém Šumperk prohrál 5:2 na hřišti Brna.

„Dělal jsem zrovna kličku protihráči a po odrazu mi v noze při pohybu něco křuplo. Rázem jsem věděl, že je zle,“ popsal Deníku inkriminovanou situaci smutným hlasem Richard Sokol.

Ještě tentýž večer prodělal šumperský hráč operaci a dva dny musel strávit v brněnské úrazové nemocnici, odkud byl během neděle propuštěn do domácího ošetření.

„Teď musím mít šest týdnů na noze sádru, potom bude následovat rehabilitace,“ prozradil dále fotbalista, jehož nynější indispozice není v jeho bohaté kariéře zdaleka jediná.

Stačí jen uvést potíže z nedávné doby, kdy Richard Sokol bojoval s tak závažným onemocněním, jako je zápal mozkových blan. Předtím pak laboroval s operovaným kotníkem.

„Po všech těch zdravotních peripetiích zvažuji, že skončím s kariérou. Momentálně vůbec nevím, jestli ještě budu mít sílu a odhodlání pokračovat dál. Za poslední roky jsem si toho prožil opravdu dost,“ přemýšlí Sokol.

„Nejhorší je, když po nějakém zranění či nemoci začnete znovu trénovat, dostanete se z nejhoršího, vrátíte se zpátky do určité formy a najednou přijde další rána. Ze sportování rázem nemáte radost, ale spíše jenom trápení. Asi bych se měl těmto nepříjemnostem začít vyhýbat. Život přece není jenom o sportu. Navíc kvůli zdravotním problémům potom nemůžete normálně fungovat ani v běžném životě,“ dodal závěrem Richard Sokol.