Už nějaký čas je jasné, kdo župu vyhraje a kdo bude na dně. Přesto poslední kolo nebude pro dva týmy jen formální záležitostí. Šumperk a Jeseník totiž na dálku bojují o vítězství v tabulce střelců.

O krůček blíž má k této poctě šumperský kanonýr Petr Navrátil, který dosud nastřádal 26 branek. O jednu trefu méně má jesenický Antonín Pavelka.

Navrátil obhajuje nejlepšího střelce loňské sezony a k dalšímu individuálnímu úspěchu má o něco blíž nejen díky jednogólovému náskoku. Jeseník totiž poslední zápas letošní sezony odehraje proti Mikulovicím, což je derby, ve kterém si soupeři neodpustí nic.

„Je to hodně prestižní věc, nikdo nebude chtít prohrát, přestože jinak už o nic nejde. Čekám hodně těžký a vyhecovaný zápas,“ říká Antonín Pavelka.

Jako by tím naznačil, že králem střelců se stane znovu Navrátil. „Ale já mu to přeju. Hrál celý rok výborně, skvěle hrál celý Šumperk, on si to zaslouží,“ sype ze sebe Pavelka.

Smířlivý tón ale uslyšíte i u Navrátila. „Letos jsem měl jen jeden cíl. Postoupit se Šumperkem do divize. To se mi splnilo. Jak dopadnu v tabulce střelců, to je mi opravdu jedno,“ tvrdí Navrátil.

Zajímavé postoje u hráčů, kteří by coby šutéři měli být ješitní, sebestřední a ostatním střelcům nepřejícní – což jsou vlastnosti asi všech kanonýrů.

„Já se fotbalem hlavně bavím, proč bych se stresoval tím, jestli budu nebo nebudu střelcem soutěže?“ ptá se Pavelka.

Ovšem není zcela pravdou, že by jeden nebo druhý nestál o korunku krále střelců. Šumperský trenér Ivan Čech po posledním utkání s Kozlovicemi přiznal, že tým měl úkol hrát především na Navrátila.

„Možná proto chvílemi ten zápas vypadal divně, ale chtěli jsme, aby měl Navrátil co nejvíce šancí ke skórování. To se sice podařilo, jenže co tentokrát Navrátil zahodil, to nemá cenu komentovat,“ říkal po nedělním utkání Ivan Čech.

Podobně možná bude probíhat sobotní utkání Šumperku v Kralicích, které začíná už v 10.00 hodin dopoledne.