Mohelnice B – Šternberk 2:1 (1:0)

Rezerva třetiligové Mohelnice potvrdila ve 24. kole krajského přeboru svoji jarní neporazitelnost. Domácí si vytvořili dvoubrankový náskok oproti hostům a de facto nepustili v těsných osobních soubojích soupeře téměř k míči. Nejdříve ve 35. minutě krásně zpracoval přihrávku Vlastimil Knýř a otevřel tak Mohelnici skóre. Ve druhém dějství pak na 2:0 zvýšil domácí Jakub Kotůlek. Šternberk však dokázal zabrat a snažil se skóre korigovat. To se mu podařilo v 75. minutě úspěšně, když hlavičku ze standartky proměnil Michael Tomanec. Hanákům se však vyrovnat již nepodařilo a tři body tak bralo mohelnické „Béčko".

Velké Losiny – Dolany 1:1 (0:0)

Duel pátých Velkých Losin s osmými Dolany přinesl v rámci 24. kola krajského přeboru vyrovnaný výsledek 1:1. Oba týmy předvedly skvělou kombinační hru. Na první gól si tak skoro dvě stovky diváků museli počkat až do 48. minuty, kdy úspěšně proměnil penaltu losinský Matěj Šinogl. Hosté se však nenechali srazit a bojovali. V 65. minutě vyrovnal na 1:1 dolanský Tomáš Vrána svým dlouhým míčem. Oba celky tak braly po bodu.

Kojetín-Kovalovice – Jeseník 0:3 (0:1)

Bitvu Davida s Goliášem zažilo ve 24. kole hřiště předposledního Kojetína-Kovalovic. Tým z chvostu tabulky na svém pažitu uvítal lídra krajského přeboru z Jeseníku. Hosté již od počátku potvrzovali, proč vedou tabulku. I přes vyložené šance nedokázal Kojetín za celý zápas vstřelit gól, byť v prvním poločase stačil s klidem na jesenické fotbalisty. Skóre otevřel až v 36. minutě hostující Petr Navrátil. Po přestávce pak šli hosté do vedení ještě dvakrát. Nejdříve zvýšil na 0:2 Jiří Nepožitek a výhru týmu z lázeňského města pak korunoval těsně před koncem v 85. minutě David Macura.

Určice – Ústí 1:5 (0:1)

Fotbalisté Ústí si vysloužili plné tři body, když o víkendu deklasovali tým Určic 1:5 v rámci 24. kola krajského přeboru. Ústí v roli hostů otevřelo skóre již ve 4. minutě, když na centr nejvýše naskočil Pančochář a zasadil za záda určického Holáska první gól. Domácí však vzápětí převzali iniciativu a snažili se vyrovnat. Na góly chudý první poločas po přestávce vykompenzovala další část mače, v níž padlo celkem pět branek. Na 2:0 zvýšil v 60. minutě Holoubek a další uklidňující gól přidal o moment později ústecký Orava. Ten pak přispěl i na další fík v bráně hostů, když našel nehlídaného Patrika Sencoviciho, který zakončil krásnou hlavičkou. Závěr zápasu nadělil první branku na straně domácích. Na 1:4 snížil úspěšně proměněnou penaltou určický Bokůvka. Ústí však zachovalo klidnou hlavu a nakonec korunoval výhru hostů Holoubek.

Hněvotín – Medlov 4:3 (2:1)

Desátý Hněvotín nevstoupil do utkání 24. kola krajského přeboru zrovna šťastně. Na domácí půdě přivítali místní fotbalisté celek Medlova a hostům otevřel skóre již v 11: minutě Květoslav Vašíček. Hněvotín se však nenechal zahanbit a o třináct minut později vyrovnal dorážkou Jana Šulce. Pojišťovací gól pak vstřelil na 2:1 Pavel Kryl. Po přestávce ovládali první polovinu druhého dějství domácí a během dvaceti minut odskočili Medlovu o dva góly. Hosté však nezapochybovali a do konce utkání vstřelili ještě dva korekční góly, vyrovnat se jim však nepodařilo. Konečný výsledek 4:3 však přinesl tři body hněvotínským borcům.

Kralice na Hané – Želatovice 2:4 (0:2)

Gólovou parádičku předvedli v roli hostí želatovičtí fotbalisté, když v rámci 24. kola krajského přeboru vyhráli na hřišti Kralic na Hané 2:4. Hosté otevřeli skóre již ve 12. minutě střelou Lukáše Dlouhého. Další z rodu Dlouhých, tentokrát Ladislav, navýšil náskok na 2:0 pro Želatovice úspěšně proměněnou penaltou těsně před koncem prvního poločasu. Kralice se po pauze zmátořili a během pouhých tří minut dokázal vyrovnat svými dvěma brankami domácí Petr Dostál. Hosté však chytli druhý dech a na konci utkání si pojistili výhru góly Tomáše Matušíka a Michala Calábka.

Chválkovice – I. HFK Olomouc 0:2 (1:0)

Zachraňující se Chválkovice přivítaly na svém hřišti v rámci 24. kola „Béčko" I. HFK Olomouc a derby mezi celky z hanácké metropole vyplynulo lépe pro domácí. Celý první poločas se míč kutálel z jedné strany na druhou, a i přes šance na obou stranách nedokázal žádný z mančaftů zakončit. Podařilo se to až Jakubu Vališovi minutu před koncem prvního dějství. Ten utekl se svým spoluhráčem hostující obraně a otevřel skóre ranou do šibenic. Energie pak Chválkovicím naskočila i ve druhém poločase. Hned zpočátku se v 54. minutě trefil za záda holického brankáře Jan Václavík. Načež se zápas spíše dohrával a tři body tak zůstaly doma.

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS