Zábřeh – Šternberk 2:3 (0:1)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Souboj čtvrtého s prvním zažilo v rámci 7. kola hřiště v Zábřehu. Domácí Sulko uvítalo ve víkendovém zápase na svém pažitu Šternberk. Zpočátku vyrovnaný poločas rozsekl ve 41. minutě hostující Patrik Hustý, který Šternberku otevřel skóre. Po změně stran se příležitosti opět chytili hosté, když osm minut po úvodním hvizdu druhého poločasu propálil domácího brankáře po zemi Petr Zifčák. Zábřeh vyrovnal o deset minut později dvěma slepenými góly z kopaček Ondřeje Krála a Lukáše Oklešťka. Vedoucí tým tabulky krajského přeboru se ale nechtěl smířit s prohrou a v 86. minutě korunoval vítězství hostí doťuknutou přihrávkou Petr Vytřísal.

Lutín – Kojetín-Kovalovice 5:0 (2:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Nováček krajského přeboru z Lutína nedal na domácí půdě v rámci 7. kola šanci poslednímu Kojetínu. Tým z Přerovska tápe už delší dobu a ani utkání s Lutínem mu nepřineslo žádné body. Skóre otevřel v 17. Tomáš Los, který doklepl přihrávku svého spoluhráče. Další gól do kasy hostí zajistil tři minuty před koncem prvního poločasu Michal Skopalík z hlavičky a vzápětí po změně stran na něj navázal Petr Wanke, prostřelivší kojetínského brankáře z individuální akce. O devět minut později využil vyraženého míče z rukou hostujícího gólmana lutínský Tomáš Kerner. Ten odražený balón vrátil za záda Michala Gajdoše a zvýšil na 4:0. Vítězství domácích následně korunoval v 62. minutě svým druhým gólem zápasu Petr Wanke.

Velké Losiny – Hněvotín 2:1 (2:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Hráč Velkých Losin Matěj Šinogl se předvedl v rámci 7. kola krajského přeboru proti hostujícímu Hněvotímu. Lázeňský kanonýr otevřel skóre ve 3. minutě, když prokličkoval hněvotínskou obranou a zasadil míč ke spodku levé tyčky. Druhý gól domácích pak Šinogl přidal ve 32. minutě. Po spolupráci s Trunkátem využil přihrávky a uklidnil utkání. Po změně stran připravil drama v 62. minutě hněvotínský Beníšek. Ten korigoval stav na 2:1, jeho mančaftu se však nepodařilo do konce vyrovnat a Losiny tak braly tři body.

Určice – Ústí 1:3 (1:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Vítězný epilog zažil zápas 7. kola mezi domácími Určicemi a Ústím. Hostující druhý tým tabulky prohrával téměř celý zápas za stavu 1:0. První branku totiž připravil Milan Račanský, jenž Určice poslal do vedení dlouhým míčem ve 20. minutě. Ústí sice disponovalo mnoha šancemi, ale až do 85. minuty svítil na jeho části výsledkové tabule nulový výsledek. O změnu se postaral v 85. minutě Lubomír Maléř, vyrovnal na 1:1 a připravil tak půdu pro boj do posledních okamžiků. Hosté posbírali všechny síly a v nastaveném čase úspěšně proměněnou penaltou z kopačky Patrika Sencovici vedli 2:1. Stejný hráč pak o minutu později uklidil míč za záda Ondřeje Běhalíka a zajistil Ústí zasloužené vítězství.

Kralice na Hané – Dolany 4:0 (1:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Kralice se po neúspěšném startu sezóny vrátily do formy. Dobrou kondici potvrdily ve víkendovém 7. kole krajského přeboru, když na domácím pažitu porazily Dolany vysoko 4:0. Hosté na začátku mače tlačili na pilu silněji, ale špalek příležitostí nepřeřízli. Iniciativy se tak chopily Kralice. Ve 30. minutě šel tým z Prostějovska do vedení zásluhou Josefa Cibulky. Po změně stran proměnil penaltu na 2:0 Martin Kováč a předčasně tak rozhodl utkání. Stejný hráč pak během dvou minut využil nastřeleného centru a z malého vápna neváhal naservírovat dolanskému brankáři Chlandovi další fík na jeho konto. Gólovou tečku následně přidal Dostál, jenž si naběhl na dlouhý centr a míč ve vápně jen tečoval za záda hostujícího brankáře.

Chválkovice – 1. HFK Olomouc B 2:1 (1:1)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Domácí jedenácté Chválkovice překvapily v utkání proti rezervě třetiligové Holice. Ta sice v 7. kole krajského přeboru šla jako první do vedení ve 37. minutě zásluhou Tomáše Wolfa, který otevřel skóre hlavičkou do pravého horního rohu. Avšak Chválkovičtí chytili druhou mízu do žil po úspěšně proměněné penaltě ve 45. minutě. Po změně stran se tlačili dopředu a jednu ze šancí proměnil v cenný gól Petr Mifka. Domácí kanonýr proběhl holickou obranou a po zemi poslal míč za záda Michal Snášela. Korunoval tak vítězství Chválkovic a zajistil týmu tři body.

Želatovice – Rapotín 6:0 (3:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Želatovičtí fotbalisté otevřeli v 7. kole krajského přeboru na svém pažitu pomyslnou střelnici. Tým z Přerovska přestřílel šesti góly nováčka soutěže z Rapotína, jemuž nedal žádnou šanci. Zpočátku sice oba mančafty hrály vyrovnanou hry, lépe však uchopili příležitost domácí. Ti již v 16. minutě rozsvítili výsledkovou tabuli zásluhou Lukáše Dlouhého. Dva góly do změny stran přidal ještě Lukáš Kovařík, jenž nejdříve zvýšil na 2:0 po chybě hostujícího Kocourka v rozehrávce a situaci do šaten uklidnil úspěšně proměněnou penaltou ve 36. minutě. Pět minut po začátku dějství přidal Kovařík další gól a byl z toho hattrick. Rapotín nedokázal povstat a po gólech Tomáše Čvrtníčka a Michala Mackovíka kapituloval.

Autor: Lubomír Budný
Zdroj videí: Olomoucký KFS