Kojetín-Kovalovice 3:2pp (1:1)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Kojetín si po dlouhé době připsal v osmém kole krajského přeboru výhru. Remízový stav proti Kralicím musely rozhodnout až penaltové rozstřely, které lépe zvládl právě tým z Přerovska. Hosté se však dostali jako první do vedení díky vlastnímu gólu kojetínského hráče Davida Javoříka. Domácí však nešťastný začátek v 28. minutě korigovali, když se Jan Kantor protlačil přes hostující obranu. Po změně stran dlouho žádná branka nepadla. Hosty poslal do vedení dvě minuty před koncem až Jan Nečas z trestného střílení. Kojetín však posbíral všechny síly a v úplném závěru propálil Martin Dočkal kralického brankáře. Nařízené rozstřely následně zvládl domácí tým a v Kojetíně tak po dlouhém mezičase zavládla radost.

Ústí – Medlov 3:1 (1:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Favorit z Ústí přivítal na svém pažitu v rámci osmého kola krajského přeboru Medlov. Po vyrovnaném začátku začali domácí potvrzovat roli favorita. Z několik neproměněných příležitostí se nakonec podařilo otevřít skóre až ve 45. minutě Pavlu Sencovici. I po změně stran chytili Ústečtí lepší vítr do plachet. Na 2:0 zvýšil v 75. minutě díky úspěšně proměněné penaltě David Bezděk a pouze o dvě minuty později poslal Ústí do třígólového náskoku Lubomír Maléř. Medlov sice stihl korigovat výsledek díky pokutovému kopu Marka Okrouhlého, do konce utkání však neměl šanci vyrovnat. Ústí se tak díky nedělní výhře posunulo do čela krajského přeboru.

1. HFK Olomouc B – Želatovice 1:0 (1:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Jediná branka padla v zápase mezi rezervou třetiligové Holice a Želatovicemi. V osmém kole krajského přeboru měli navrch především domácí. Ti šli do vedení osmadvacet minut po úvodním hvizdu, kdy přihrávku zprava zpracoval Gianpaolo Pezzotti a sám zakončil mezi tři tyče Želatovic. B-tým 1. HFK Olomouc se mohl sice během druhého dějství prosadit, ale želatovická obrana zafungovala na jedničku a další gól do své kasy nepustila. Hostům se však nepodařilo vyrovnat a tři body tak zůstaly v Olomouci.

Dolany – Chválkovice 2:0 (0:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Křehké vítězství. Tak by se dal popsat závěrečný výsledek Dolan, které na domácím hřišti zvítězily nad Chválkovicemi 2:0. Úvodní poločas přes šance na obou stranách žádnou branku nepřinesl a výsledková tabule se rozsvítila až po změně stran. O první gól se díky úspěšně proměněné penaltě postaral v 56. minutě Tomáš Vrána. Křehké skóre 1:0 pak navýšil několik sekund před závěrečným hvizdem Tomáš Mráz, který využil vyklouznutého míče z rukou chválkovického brankáře. Nikdo mu tak nestál v cestě a dolanský borec mohl v klidu potvrdit tři body domácích.

Rapotín – Zábřeh 0:1pp (0:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/Deník

Žádné góly, téměř žádné šance a na závěr penaltové rozstřely. Ona slova vystihují průběh regionálního derby v rámci osmého kola krajského přeboru mezi Rapotínem a Zábřehem. V úvodu by se nějaká příležitost na obou stranách našla, definitivní nudu však přinesla změna stran. Po přestávce hra definitivně upadla pod úroveň krajského přeboru, hrálo se bez šancí a s marnou snahou o brejky na jedné či druhé straně. Loterii pokutových kopů pak ovládl poměrem 4:3 Zábřeh a bere dva body.

Autor: Lubomír Budný
Zdroj videí: Olomoucký KFS