A právě zápas Kralic s Jeseníkem se do statistik podzimní části soutěže zřejmě zapíše jako jeden z rekordních v počtu rozdaných žlutých a červených karet.

Posuďte sami: na straně domácích tři žluté a jedna červená, u hostů sedm žlutých a dvě červené, o které se navíc pokaždé podělili jiní hráči.

Není tak divu, že zejména hosté se po zápase hodně zlobili na vystoupení hlavního rozhodčího. Jen tři fotbalisté Jeseníku vyšli z tohoto duelu s „čistým štítem“.

„Když to řeknu diplomaticky, jsme hrubě nespokojeni. Vinou některých jeho výroků se postupně hra úplně zbytečně přiostřila. Naše zákroky sudí trestal kartami, stejné prohřešky u soupeře přehlížel,“ konstatoval smutně trenér Jeseníku Ladislav Krobot.

Již v prvním poločase se Kralice dostávaly do gólových příležitostí. Tu největší zahodil ve 13. minutě Jaroslav Lehký, který neatakován z jasné pozice trestuhodně minul jesenickou branku. Hosté měli v prvním poločase často míč na svých kopačkách, do vyložené příležitosti se ale nedostali. Ve 33. minutě upadl v pokutovém území hostující útočník Patrik Plhák, viděl ale pouze jen žlutou kartu za nafilmovaný pád.

O chvíli později se z deseti metrů mezi tyče levačkou netrefil Matula. Třetí tutovka Kralic ve druhém poločase gólem opět neskončila. Hlavičku Borovského chytil brankář Jeseníku s obtížemi a štěstím až na brankové čáře.

„Máme kádr dvaadvaceti hráčů. Kvalitu na lavičce máme, dva noví útočníci to strašně oživili. Ne že by ti útočníci, kteří hráli v prvním poločase, byli úplně špatní, ale chtěl jsem něco změnit a vyšlo to,“ hodnotil úspěšný zásah do sestavy Jura.

V 57. minutě došlo u půlící čáry ke střetu domácího Valtra s jesenickým Furikem, došlo i na oplácení a výsledek byl, že oba aktéři museli jít předčasně pod sprchy.

Za necelou čtvrthodinu pak byl za faul z boku vyloučen Ivanič a domácí potom zahrávali standardku, ze které padl rozhodující gól utkání.

Střela Matuly zhruba ze čtyřiceti metrů přes skrumáž hráčů ve vápně propadla až do jesenické sítě.

Přestože dohrávali hosté závěr duelu v oslabení, dokázali si v posledních deseti minutách ještě vytvořit tlak, ale skóre se již nezměnilo.

„Nezbylo nám nic jiného, než vrhnout všechny síly do útoku, bohužel nám tam nic nespadlo. Naopak soupeř díky tomu hrozil z rychlých brejků,“ dodal jesenický kouč.

Kralice si zaslouženou výhru v závěru pohlídaly, a připravily tak Jeseníku první prohru v sezoně. Při odchodu do šaten proběhla ještě strkanice před kabinou hostů, ale k ničemu vážnějšímu nakonec nedošlo.

FC Kralice – FK Jeseník 1:0 (0:0)

Branka: 74. Matula. ŽK: Liška, Vybíral, Poláček – Chovan, Plhák, Juriš, Zykmund, Skoupil, Harazin, Bříza. ČK: 57. Valtr – 57. Furik, 79. Ivanič. Rozhodčí: Machala – Kopecký, Žvátora. Diváků: 300.
Kralice: Baštil – Liška, Kocourek, Trnavský, Dostál – Valtr, Poláček, Růžička, Matula (80. Pořízka) – Z. Petržela (46. Vybíhal), Lehký (46. Borovský). Trenér: František Jura.
Jeseník: Mrlina - Harazin, Sedlák, Zykmund, Skoupil (80. Bříza) - Ivanič, Furik, Juriš, Woitek, Chovan (66. Kysela) – Plhák. Trenér: Ladislav Krobot.

tabulka