Po prvních čtyřech zápasech však měli Kraličtí získané pouze tři body a na žebříčku jim náležela desátá příčka. Minulou sobotu měli tedy v domácím prostředí před sebou úkol zdolat zatím také tříbodový Rapotín. Jenže, ve druhé části hry dostali dvě branky a prohráli…

V prvním poločase měli Kraličtí více ze hry, hosté útočili jen ojediněle. Ve 28. minutě se povedla Neoralovi střela od hranice velkého vápna k levé tyči rapotínské branky a na ukazateli skóre svítilo 1:0. Další střelecký úspěch do přestávky už vedoucí celek nezaznamenal i když měl Kováč dvě gólové šance ve 38. i 45. minu­tě hry.

Po změně stran začali Rapotínští aktivněji, ale v 57. minutě nevyužil Kováč další gólovky. Jeho střelu zprava obránce hostí tečoval a následně se stal míč už poměrně snadnou kořistí gólmana Mošonce. Nemeth pak střelou z parkety dva metry před hranicí velkého obdélníku poslal míč mezi hráči obou stran za záda Krejčího na 1:1.

Ve vzduchu visel třetí gól hostí

Útočné akce Kralických k ničemu pozitivnímu nevedly, naopak po Valentově rohovém kopu dal nepokrytý kapitán hostujícího celku Indra hlavou na konečných 1:2. A pohříchu, Indra na hlavě a Nemeth na kopačce měli ještě i případný třetí gól hostí. Srovnat na 2:2 se už kralickým hráčům nepodařilo, i když se v samém závěru zapojil do útočných snah i brankář Krejčí…

„V kompletní sestavě jsme chtěli jet do Kralic na Hané pro tři body, ale v průběhu posledního týdne nám z ní několik hráčů vypadlo a tak jsme nakonec jeli k utkání s dorostenci Krahulou, Boškem a Komárkem a s náhradníkem Duškem z našeho pohledu alespoň pro zlatý bod," svěřil se svými předzápasovými úvahami trenér Rapotína Roman Maňka.

Šest bodů z hřišť soupeřů

„A máme ty kýžené tři! Takže, spokojenost s prozatímními šesti body z hřišť soupeřů, zatím jsme hráli v soutěži pouze v cizích prostředích, protože na našem hřišti jsme stavěli nové šatny a doma se představíme až za týden v duelu proti Chválkovicím. Oceňuji náš dnešní kolektivní výkon," chválil trenér Maňka.

„Zahodili jsme snad sedm slibných střeleckých šancí a po rohových kopech jsme dostali dvě branky", měl po utkání zcela jinou náladu kralický kouč Ivo Gottwald.

„Dát gól je pro nás v nové soutěži velkým problémem, spadla na nás deka a nějaké rozčilování je marné. Trénujeme obrannou reakci po prováděných standardních kopech a zlepšení se nedostavuje. Bojovnost svěřencům upřít nemohu, ale to je vše. Doma prohráváme, tři body jsme vybojovali pouze v Želatovicích. A nyní pojedeme dvakrát ven, do Lutína a k utkání proti HFK Olomouc B. Měli bychom na domácí výpadky odpovědět nějakými bodovými zisky," viděl by rád Ivo Gottwald.

FC Kralice na Hané – Jiskra Rapotín 1:2 (1:0).

Branky: 28. Neoral – 69. Nemeth, 81. Indra. Rozhodčí: Štětka – Grečmal, Pospíšil. ŽK: Dostál, Kováč – Komárek, Valenta. Diváků: 90.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Horváth, Dočkal, Prokop, Martinka – Dostál (75. Troneček), Vincourek, Neoral, Valtr – Surala, Kováč. Trenér: Ivo Gottwald. Jiskra Rapotín: Mošonec – Hudec, Nemeth, Kocourek, Vicenec – Boško, Indra, Valenta, Hudec, Krahula (46. Komárek) – Březina. Trenér: Roman Maňka.