Hecl alias Komár během dvou zápasů získal čtyři body, je tak otázka, zda by mělo vedení klubu hledat dál trenéra místo Zdeňka Strouhala, který před týdnem sám od týmu odešel po sérii špatných výkonů nováčka divize. Vůbec to byla neděle, kdy se kouči Heclovi dařilo, dopoledne jeho žákovský celek U13 porazil Karvinou 5:4, což je pro klub téměř historická událost.

Divizní celek mužů vstoupil do zápasu skvěle, hýřil aktivitou a zanedlouho skóroval: Lukáš Horák prošel obranou a dal pod sebe na dvanáct metrů na Honzu Nemeta a ten trefil přesně k tyči. „Jenže pak jsme přestali být aktivní. Měli jsme mít navrch, místo toho začal hrát soupeř," uvedl šumperský trenér Bohdan Hecl.

Trest na sebe nenechal čekat. Jeden z výpadů k šumperské bráně zastavil ve skluzu zezadu nedovoleně Jurásek a vyfasoval za to červenou kartu. Hodinová přesilovka se ale hostům nepovedla. „měli optickou převahu, ale byli docela bezradní před naší šestnáctkou, neměli žádnou větší šanci," konstatuje Hecl.

Šumperk naopak dokázal své vedení navýšit, když se zprava uvolnil Horák, šel zboku na bránu, aby prostřelil gólmana.

Hosté začali hrát na tři obránce, stopera poslali do útoku a dokázali vstřelit kontaktní gól po krásném centru a přesné hlavičce. Šumperk své vedení ale dokázal uhájit.

„Posledních deset minut jsme to zvládli s vypětím posledních sil, kluci museli ukázat morálku, musím před nimi smeknout," podotknul Bohdan Hecl.

FK Šumperk – TJ Ždírec nad Doubravou 2:1 (1:0)

Branky: 2. Nemeth, 61. Horák – 77. Michalec. Rozhodčí: Nejezchleb – Denev, Polák. ŽK: Nemeth, Šabršula – Mrázek, Novotný. ČK: 35. Jurásek (Šumperk). Diváci: 110.
Šumperk: Kreizl – Jurásek, Skopal, Reichl, Hruda – Konečný, Horák, Španihel – Podhorný (85. Šabršula), Pezzoti (53. Nimrichtr, 88. Rýznar), Nemeth. Trenér: Bohdan Hecl.
Ždírec: Rezničenko – Michalec, Štukhejl, Kysilko, Čalkovský, Mrázek, Kolouch (76. Klimeš), Pátek, Najman (84. Zahradník), Smejkal (65. Fikar), Novotný. Trenér: Miroslav Plíšek.