Leština je v šoku: ztratila v závěru bod s Lošticemi

Leština/Loštice - Kvůli tomu, že před utkáním a v jeho průběhu mírně pršelo, tak se tvrdý terén stal velice kluzkým. V prvním poločase diváci sledovali na obou stranách nepohlednou fotbalovou „křápanou“, druhý poločas byl však již o něco lepší a v jeho závěru padly všechny tři branky.

25.10.2010 5

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Martin Dostál

Šťastnějšími byli hosté, kteří skórovali dvakrát, podruhé v úplném závěru zápasu.

V 5. minutě kopali domácí rohový kop, gólman Morávek stačil balon vyrazit před sebe, kde jej před dobíhajícím Dusem stačil do bezpečí odkopnout Dajčar. Ve 12. minutě napálil po rohovém kopu hostů odražený míč z blízka nad Mikeš. Ve 28. minutě dostal balon za obranu Salamon, ale vystřelil z hranice šestnáctky vysoko nad.

Ve 30. minutě srazil rozehrávku Loštic hlavní rozhodčí a nechtěně tak vybídl k brejku domácího Duse, ale Morávek pohotově vyrazil balon na roh. Ve 37. minutě vystihl rozehrávku domácích Vinkler, Mikeš našel ve vápně volného Salamona, ale ten trestuhodně netrefil odkrytou branku. Ve 44. minutě unikl po pravé straně aktivní Dus, v závěru své akce dobře vystřelil, ale Morávek skvěle vyrazil míč na roh.

Ve 47. minutě napřáhl ke střele ze 20 metrů Mikeš, ale míč skončil metr od pravé šibenice. Ve 48. minutě následovaly střelecké pokusy Koňarika a v zápětí Salamona, ale vždy do míst, kde stál připravený Pobucký.

V 51. minutě po ofsajdem zavánějící akci šel sám na Morávka Jan Volek, ale loštický brankář vytasil skvělý zákrok. V 59. minutě hlavičkoval vysoký Jan Volek těsně mimo. V 75. minutě vypálil ze 25 metrů Hlaváč a obráncem tečovaná střela skončila za zády bezmocného Pobuckého (0:1).

V 83. minutě u autové čáry chyboval zkušený obránce Plhák, následoval centr do šestnáctky hostů a střídající Žák jej nasměroval do sítě kolem pravé tyče (1:1).

V 85. minutě sklepl Salamon balon Hlaváčovi, ale ten mířil těsně nad. V 86. minutě zazdil tutovku loštický kanonýr Salamon, když z kroku před úplně prázdnou brankou namířil Mikešovu přihrávku těsně vedle pravé tyčky. V 87. minutě daly Loštice Hlaváčem druhý gól, ale ten nebyl uznán pro údajný ofsajd přihrávajícího Mikeše.

Zadostiučinění však přišlo v 90. minutě po trestném kopu Hlaváče, když Koňarik přihrál lépe postavenému Mikešovi a ten napnul síť za Pobuckého zády (1:2). Ve dvou nastavených minutách otřesení domácí nic nevymysleli.

Martin Šilberský

Sokol Leština - SK Loštice 1:2 (0:0)

Branky: 83. Žák – 75. Hlaváč, 90. Mikeš. Rozhodčí: Kreif – Langhammer, Jílek.
Leština: Pobucký – P. Volek, Janhuba, Ženatý, Janíček, Šafář, Dus, Martínek, Smékal, J. Volek, Puchr (65. Žák).
Loštice: Morávek - Ďurček, Plhák, Petruška, Dajčar – Havlíček, Koňarik, Mikeš, Vinkler (82. Hejný) - Salamon, Hlaváč.

Oznámkujte článek známkou jako ve škole (z jedné IP adresy můžete opakovaně hlasovat vždy po hodině)