Trápení domácích pak jakoby předznamenal již smolný začátek. Hned v 5. minutě totiž Leština prohrávala po rychlém brejku soupeře, který střelou ze šestnáctky pod břevno otevřel skóre.

Záhy navíc domácí přišli o svého střelce Lukáše Lipku, jenž má po jednom ze soubojů zřejmě natržený stehenní sval.

„Už s tím laboroval během minulého týdne v tréninku a teď si zranění obnovil. Nevypadá to s ním příliš dobře,“ konstatoval vedoucí družstva Leštiny Radek Pelcl.

Jediný světlý moment zápasu tak přišel pro Leštinu ve 23. minutě, kdy po trestném kopu Valenty vyrovnával pohotovou dorážkou Sládek. To však bylo ze strany domácího mužstva prakticky všechno.

Od této chvíle až do 80. minuty si pak Leština nevytvořila v podstatě žádnou vážnější šanci. Teprve v samotném závěru to dvakrát z dobré pozice zkoušel Jan Volek, ale nerozhodný stav se již nezměnil.

„Náš výkon postrádal bojovnost a potřebný elán. Pro nás to je hodně nepovedené utkání, když mnohdy jsme se pouze utápěli ve vlastních nepřesných kombinacích. Hosté pak byli hodně nebezpeční zejména z brejků. Za získaný bod vlastně můžeme být ještě rádi,“ dodal Radek Pelcl.

Sokol Leština – FC Želatovice 1:1 (1:1)

Branky: 23. Sládek – 5. Dlouhý.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Valenta, Neumann, Sládek, Hampl, R. Janíček, Kalous, Smékal, J. Volek, Lipka (6. Janhuba).

tabulka