Celek Sokola, který se stále potýká s marodkou, dorazil podruhé v řadě na zápas pouze s jedenácti hráči, i když tentokrát na úvod dokonce jenom s deseti.

Teprve po čtvrthodině doplnil základní sestavu leštinského týmu Jiří Hobler, jenž musel narychlo přicestovat z Olomouce.

Paradoxně se však v oslabení hosté ujali vedení, když bombou k tyči otevřel skóre Lipka. Ještě do přestávky ale stačil Šternberk otočit vývoj, když dvakrát skóroval a v obou případech z penalty.

Ještě hůře bylo hostům v 74. minutě, kdy nikým nehlídaný Šrámek se štěstím upravil již na 3:1. Jeho střela se odrazila od tyče do brány.

„V těchto chvílích to s námi vypadalo opravdu zle, trápili jsme se, nedařila se nám kombinace. Znovu nás nastartovala teprve hrubka soupeře,“ prozradil vedoucí družstva Leštiny Radek Pelcl.

Díky zaváhání protivníka se podruhé v utkání trefil Lipka a zápas rázem získal zcela nový náboj. Hosté začali hrát vabank a vyplatilo se.

V 85. minutě se z trestného kopu trefil přesně k tyči Smékal a bylo vyrovnáno. Radost hostů však neměla příliš dlouhého trvání.

V nastaveném čase tvrdě pálil domácí Hlaváček, jeho střelu Hajtmar pouze vyrazil a dorážející Kymlička zajistil Šternberku tři body.

Zpackaný závěr Leštiny navíc podtrhl o chvíli později Smékal, který za nakopnutí protihráče vyfasoval červenou kartu.

„Narazili jsme na nejslabšího soupeře v soutěži, jenže my jsme tentokrát byli ještě slabší. Mohli jsme mít alespoň remízu, ale závěr jsme nezvládli. Je to pro nás obrovské zklamání,“ dodal Radek Pelcl.

O víkendu se Leština opět představí na svém trávníku a případná další ztráta bodů by mohla pro mužstvo již znamenat značné komplikace. Doma ji však nečeká nic jednoduchého, když hostí čtvrtý Jeseník.

FK Šternberk – Sokol Leština 4:3 (2:1)

Branky: 33. Jurečka (p. k.), 40. Hlaváček (p. k.), 74. Šrámek, 90. Kymlička – 9. a 80. Lipka, 85. Smékal.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Neumann, Němec, R. Janíček, Smékal, Hobler, Valenta, Lipka, J. Volek.