Hostům se vůbec nepovedla první půle, když nejprve inkasovali laciný gól po rohu.

Pak ve 35. minutě přišli o gólmana Lukáše Hajtmara, který špatně vyběhl a protihráče v šanci byl nucen zastavit jen za cenu faulu, za nějž vyfasoval červenou kartu.

Mezi tyče tak musel náhradník Lukáš Janků. Aby toho nebylo málo, inkasovala Leština navíc těsně před přestávkou gól do šatny.

„Tato část zápasu se nám opravdu nepovedla. Po vyloučení našeho gólmana jsme se především soustředili na to, abychom neodjeli s debaklem. Domácí nám ale paradoxně sami pomohli,“ prozradil vedoucí týmu Leštiny Radek Pelcl.

V 63. minutě totiž přišlo vyloučení také na straně Želatovic, když Hrabovský vyfasoval druhou žlutou a automaticky tak červenou kartu.

Síly na hřišti se rázem srovnaly a závěr pak vyšel daleko lépe hostům. Leština se snížením na 2:1 znovu vrátila do zápasu a za své snažení se v 85. minutě dočkala také vyrovnání.

„Vzhledem k vývoji zápasu jsme se ziskem bodu maximálně spokojení. Kdybychom ale hráli ukázněněji, máme na víc,“ dodal Pelcl.

FC Želatovice – Sokol Leština 2:2 (2:0)

Branky: 25. Pekný, 43. Vrba – 74. Böser, 85. Krcho.
Leština: Hajtmar – P. Volek, Böser (78. Janhuba), Hrdlovič, Krcho, Hampl, Hobler, Kalous, Smékal, J. Volek (89. Maistryzsin), T. Janíček (35. Janků).