Hosté přijeli do Hranic s klasickou taktikou: bránit a čekat na brejky. A dařilo se jim. Přikryl vysunul za obranu Pinkavu, ten nacentroval na zadní tyč, kde volejem trefil první gól Losin Milan Michalčák.

Druhá losinská branka začala u Pinkavy, kterého před vápnem faulovali, Navrátil sice z nařízeného přímého kopu trefil jen zeď, k odraženému míči se ale dostal Adam Přikryl a podél gólmana rozjásal losinskou výpravu podruhé.

Jedinou velkou šanci domácích v poslední minutě první půle zhatil Zatloukal, který na poslední chvíli skluzem zhatil Fialovi gólovku, když po chybě Michalčáka šel sám zleva na gólmana.

Dobře rozjeté utkání si ale hosté pokazili. Po přestávce předváděli bídný výkon, to domácí, kteří poslali na hřiště mladíky, soupeře zatlačili do obrany.

„Dvacet minut druhé půle jsme se nepohnuli,“ konstatoval losinský kouč Petr Strnad.

Domácí se pak dočkali kontaktního gólu, když centr do vápna poslal do brány kolenem Hanák.

Pak mohl definitivně rozhodnout Vývoda, když v 60. minutě šel sám na gólmana, ale nedal.

Pak přišel okamžik, který se těžce vysvětluje. V 67. minutě kopali domácí roh, ten chytil do náručí losinský gólman Zbořil, vyběhl z chumlu hráčů a rozhodčí písknul penaltu.

„Co přesně písknu, to jsme nezjistili. On Zbořila jeden hráč domácích kopnul, Zbořil se po něm ohnal, ale za co sudí zapískal penaltu, to mi opravdu není jasné,“ vysvětloval Strnad.

Kvůli podivuhodnému momentu vypěnil losinský Navrátil, který velmi precizně a nahlas sdělil rozhodčímu, co si o něm myslí, za což byl odměněn červenou kartou.

V oslabení ale byli Losinští blízko vítěznému gólu: Přikryl vysunul Okrouhlého, ten prošel mezi beky, chtěl udělat gólmanovi kličku, ale provedení bylo špatné.

„To byla opravdu obrovská gólovka,“ litoval Petr Strnad.

SK Hranice – Sokol Lázně Velké Losiny 2:2 (0:2)

Branky: 57. Hanák, 67. Henkl (p.k.) - 11. Michalčák, 35. Přikryl. 67. ČK: Navrátil (Losiny).
Velké Losiny: Zbořil – Mráček, Okrouhlý, Vývoda, Navrátil – Zatloukal, Šinogl (24. Tabaček), Čemba, Michalčák (78. Červenka) – Přikryl, Pinkava.

tabulka