„Po podzimu nemáme žádné odchody, takže chceme zase spoléhat hlavně na stávající dobrou partu. Někteří kluci sice měli nabídky ze Šumperku, ale podařilo se nám je udržet, což jsem rád," prozradil úvodem Deníku losinský kouč Jiří Mika.

Jeho svěřenci se společně sešli již v pátek 9. ledna, kdy losinský fotbalový klub pořádal svůj tradiční ples, od úterka začnou lázeňští fotbalisté polykat první tréninkové dávky.

„Na úvod to bude taková hrubá příprava, kdy se chceme zaměřit především na běhání, bez toho se v mistrovských zápasech těžko obejdete," prozrazuje dále Jiří Mika.

První přátelský duel mají Velké Losiny naplánovaný na závěr ledna proti Zábřehu, v rozpisu jejich přípravy dále figurují celky Lanškrouna, Rapotína, Jeseníku či šumperského dorostu.

„V přípravě pak chceme dát dostatek prostoru také našim dorostencům, aby poznali rozdíl mezi mládežnickým a mužským fotbalem," říká trenér Velkých Losin, jenž se přesto netají přáním, přivést pro jarní boje nějakou posilu. Po podzimu patří Velkým Losinám v krajském přeboru třetí příčka, na jaře by si v lázeňské obci o jednu pozici rádi polepšili.

„Naším tajným přáním je, atakovat druhé místo tabulky, zkrátka získat pozici regionálního mistra," říká s úsměvem Jiří Mika.

Hlavní výzvou pro jaro tak bude především oplatit v derby porážku fotbalistům Šumperku, kteří jsou aktuálně druzí za suverénními Novými Sady.