Vedoucí mužstvo soutěže si sice v průběhu hry vypracovalo slibné dvougólové vedení, jenže hosté stačili v závěru snížit a z utkání tak nakonec bylo drama až do závěrečných vteřin.

Do vedení se Jeseník dostal ve 25. minutě, kdy Plhák střílel z hranice šestnáctky a Hatalou vyražený míč poslal do sítě kanonýr Petr Navrátil. Hosté pak u této situace marně reklamovali ofsajd.

Losiny mohly ještě do poločasu odpovědět ale šance Smrže, Hegnera, Kováče či Tejkla k vyrovnání nevedly.

Ve druhém dějství připravil střídající Nepožitek střeleckou pozici pro Nováka, ale ani tady se skóre neměnilo, až v 60. minutě se Jeseník podruhé radoval.

Nákop Macury doběhl Lukáš Woitek, obešel gólmana i jednoho z losinských obránců a do prázdné brány zvýšil na 2:0 pro domácí.

Tento náskok ale jakoby jesenické hráče spíše ukolébal a v dalším průběhu se soustředili především na obranu, začali hrát možná až příliš pasivně a iniciativu převzali hosté, kteří se později dočkali snížení.

Po standardce v 76. minutě se balon dostal k Matěji Šinoglovi a jeho střela zaplula přesně k tyči. Trefa na 2:1 losinský výběr viditelně povzbudila a hnal se mohutně za vyrovnáním, proti však byl pozorný Pastucha v jesenické bráně.

Naopak v samotném závěru mohli definitivně pojistit tři body pro Jeseník z brejku Mlynář s Macurou, tentokrát se ale pro změnu vyznamenal losinský brankář Hatala.

Jeho spoluhráči se poté ve zbývajícím čase i nadále tlačili dopředu, Jeseník přesto těsný náskok nakonec uhájil až do závěrečného hvizdu.

„Soupeř hrál velice dobře, je to zkušené mužstvo, takticky na výši a je vidět, že už mají něco odehráno," řekl na adresu protivníka na klubovém webu trenér Jeseníku Petr Ševčík.

„Své hráče pak musím pochválit za bojovnost a maximální nasazení, ale závěr jsme trochu nezvládali a zbytečně se dostali do komplikací," doplnil kouč vedoucího mužstva tabulky.

„Naším hlavním problémem na jaře je bohužel koncovka, pozitivní je, že si šance vytvoříme, jenže se nám je nedaří proměňovat, kdybychom vedli, mohl se zápas odvíjet úplně jinak," prozradil trenér Velkých Losin Jiří Mika, který tentokrát proti lídrovi tabulky nastoupil s pětičlennou zálohou a pouze jedním hrotem.

„Jeseník má silné a rychlé hráče, bylo nám jasné, že domácí budou těžit z brejků za obranu, proto jsme nechtěli být moc roztažení, takže jsme se snažili hrát z hlubšího pressu, naše taktika nám vycházela, jenže jsme soupeře příliš brzo pustili do vedení," lituje Jiří Mika.

„Později za stavu dva nula jsme pak převzali iniciativu, tady už jsme hráli klasicky na dva útočníky, vytvořili si střelecké příležitosti, jenže se nám podařilo pouze zkorigovat skóre. Přesto se Jeseník až do samotného závěru musel bát o výsledek," dodal závěrem kouč losinského mužstva.

FK Jeseník – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 2:1 (1:0)

Branky: 25. Navrátil, 60. Woitek – 76. Šinogl. Rozhodčí: Přikryl – Samek, Lizna. ŽK: Macura, Mlynář, Plhák, Woitek, Navrátil, Keltner – Tejkl, Smrž, M. Gargulák. Diváci: 202.

Jeseník: Pastucha – Novák, Macura, Vavrač (63. Keltner) – Karakasidis – Hanzlík (46. Nepožitek), Mlynář, Plhák – Woitek, Bříza (72. Daniel), Navrátil. Trenér: Petr Ševčík.

Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Mičunda – Tejkl, Smrž, Zatloukal, Hegner (80. O. Bureš), Šinogl – Kováč (70. Žídek). Trenér: Jiří Mika.