„Věděli jsme, že nás čeká soupeř, jenž je momentálně ve formě. Už na podzim jsme s tímto protivníkem odehráli těžký zápas, ale po příchodu trenéra Strupka se béčko Mohelnice nesmírně zvedlo, je to tým šikovných mladých hráčů," ocenil úvodem kvalitu soupeře Jiří Mika, kouč Velkých Losin.

„Nám to tam naštěstí dnes napadalo a zejména první poločas jsme odehráli opravdu velice dobře, byli jsme důraznější v osobních soubojích," prozradil dále trenér lázeňského týmu.

Domácí se ujali vedení v 11. minutě, kdy spolupráci s Mičundou zakončil do protipohybu gólmana Matěj Šinogl, další trefu si nadvakrát připsal po centru Lineta důrazný Marek Smrž.

Stejný hráč pak později vybojoval míč pro Honzu Mičundu, který přeloboval vybíhajícího brankáře a upravil tak skóre již na 3:0.

„Bohužel všechny ty góly padly po našich hrubkách v obraně, domácí pak potvrdili svou ofenzivní sílu. Přesto si cením toho, že ani za takového vývoje to kluci nezabalili a nadále jsme se snažili hrát fotbal," přidal se s hodnocením trenér mohelnické rezervy Petr Strupek.

Těsně před přestávkou Mohelnice mírně zdramatizovala vývoj po hrubce gólmana Dominika Hataly, kterému po trestném kopu Mohelnice vypadl míč z rukou a Zdeněk Horák z bezprostřední blízkosti snížil.

„Takové věci se občas stanou, to je fotbal. Hráče jsem pak o přestávce v kabině nabádal, že nesmíme polevit, že ještě není konec a musíme dál bojovat. Mohelnice ani za nepříznivého stavu nic nevypustila," prozradil Jiří Mika.

„Ve druhé části jsme si snažili hlídat především střed hřiště, vycházet z dobré defenzivy a soupeř nás trochu zatlačil, výsledek jsme si však pohlídali," dodal trenér Velkých Losin, které v závěru stačily přidat definitivní pojistku. Z protiútoku přihrál Mičunda na Davida Šimáka, jenž potáhl balon do šestnáctky a dal na konečných 4:1.

„Teprve po přestávce se nám dařilo hrát svou hru a dlouhou dobu jsme byli Losinám minimálně vyrovnaným soupeřem, měli jsme i pár dobrých šancí. Kdybychom dali na tři dva, mohlo to být ještě zajímavé. Jenže v závěru po naší standardce šel soupeř do rychlého brejku a pojistil výsledek," doplnil závěrem Petr Strupek.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Mohelnice B 4:1 (3:1)

Branky: 11. Šinogl, 21. Smrž, 38. Mičunda, 85. Šimák – 44. Horák. Rozhodčí: Pospíšil – Zavřel, Slota. Diváci: 160.
Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák, J. Gargulák, Zatloukal (39. Kupčík), Tejkl – Nýdecký (85. Bureš), Smrž, Šinogl, Linet (32. Šimák) – Uvízl, Mičunda (80. Jenčke). Trenér: Jiří Mika.
Mohelnice B: Chvěja – A. Heidenreich, Knýř, Horák (46. Rabenseifer), Strnad – Vokoun, Bayer, J. Marák, Havlíček (35. P. Ryba) – D. Ryba, R. Marák (75. Najman). Trenér: Petr Strupek.