„Věděli jsme, že nás čeká opravdu těžký soupeř, který je silný na míči, navíc Kralice mají věkově dobře vyvážený tým. Celý zápas se hrálo ve vysokém tempu nahoru dolů, byl to důrazný fotbal," prozradil úvodem kouč Velkých Losin Jiří Mika.

„Na soupeře jsme se snažili jak se říká vletět a hned od úvodu jsme chtěli hrát aktivně, což se nám myslím podařilo, na začátku jsme měli převahu," míní Jiří Mika.

Počáteční aktivitu pak domácí přetavili ve vedoucí trefu. V 18. minutě dostali lázeňští hráči balon za obranu, Mojda Navrátil pak atakoval důrazně obránce protivníka, kterému přispěchal na pomoc brankář, tomu však odkop míče vůbec nevyšel a Marek Smrž dělovkou poslal domácí do trháku.

Ještě do přestávky ale hosté srovnali krok, když po rychlém brejku uklidil nikým nehlídaný Vitásek centrovaný balon hlavou do sítě – 1:1.

„O přestávce jsem se v kabině snažil kluky především povzbudit a nabádal jsem je, aby nepolevili v bojovnosti," uvedl dále Jiří Mika.

Hned v 55. minutě pak naběhl do šestnáctky Zatloukal, následný centr přinesl skrumáž před brankou hostů a celou akci dokončil svým druhým gólem zápasu Marek Smrž, když vymetl šibenici.

V samotném závěru zápasu domácí často dopláceli na zbytečné fauly, jeden z nich potom hosté málem potrestali. Proti parádní střele ze dvaadvaceti metrů však Dominik Hatala vytáhl ukázkovou robinsonádu.

„Zápas jsme poctivě odbojovali, což mě těší. Především si ale cením skutečnosti, že se nám daří zase vrátit diváky do losinských ochozů. Dnes byla opravdu parádní návštěva, navíc fanoušci s námi začínají jezdit i ven, to je pěkné. Fotbal se přece hraje hlavně pro diváky," neskrývá nadšení Jiří Mika.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Kralice na Hané 2:1 (1:1)

Branky: 18. a 55. Smrž – 37. Vitásek. Rozhodčí: Kašpar – Motal. Vedral. Diváci: 180.
Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, Kupčík, Gargulák, Macek (85. Jenčke) – Mičunda (65. Hložánka), Smrž, Nýdecký, Linet – Navrátil (80. Šimák), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.
Kralice: Ohlasy a sestavu Kralic doplníme ihned poté, kdy kdokoliv kompetentní z klubu FC Kralice na Hané bude schopen podat relevantní informace.