„Je pravda, že jsme dostali možnost jít do divize, ale nechceme," uvedl pro Deník Jiří Mika, kouč Velkých Losiny, které skončily ve fotbalovém krajském přeboru na třetím místě.

Neznalý poměrů se podiví, jak může až čtvrtý celek dostat nabídku hrát vyšší soutěž. Jednoduše: vítěz odmítne, druhý v pořadí odmítne, navíc může někdo ve vyšší soutěži zkrachovat a hned je míst k postupu více. Vždyť jen jaké potíže měl fotbalový svaz s tím, aby nahradil ve třetí lize Mikulovice, které do další sezony už z finančních důvodů jít nechtějí, tedy spíše nemohou. Vítěz jihomoravské divize Rosice odmítly (z finančních důvodů), nakonec si ligu zkusí Líšeň.

„Proč nechceme do divize? Je to přece jen náročnější soutěž, finančně i sportovně. Máme tým plný studentů, nebyli by schopni pravidelně trénovat třikrát, čtyřikrát týdně. A to v divizi musíte. Pokud ne, neuhrajete to. Krajský přebor a divize je prostě skok, smysl to má, když soutěž vyhrajete, takhle ne," vysvětluje Jiří Mika.

Chvíli se ve fotbalovém zákulisí hovořilo i o tom, že by vyšší soutěž hrála Mohelnice, šlo ale jen o fámu. „Nabídku jsme nedostali, kdyby ano, patrně bychom jí odmítli, myslíme si, že se má postupovat sportovní cestou, z prvního místa," říká Aleš Heidenreich, sportovní manažer klubu FK Mohelnice.