Losiny momentálně drží čtyřzápasovou šňůru vítězství a jejich kouč Jiří Mika rozhodně končit nehodlá.

„Kluky vidím úplně někde jinde. Sázíme na vlastní hráče, postupně zrajeme a myslím, že už jsme se vzájemně pochopili. Já osobně si dávám za cíl neprohrát celé jaro," řekl Mika.

Ve Šternberku to zpočátku na velký úspěch nevypadalo. Domácí totiž od třicáté minuty vedli.

„Začali jsme z bloku, protože víme o kvalitách Šternberka. Ten byl lepší, dobře kombinoval a nakonec nám dal i první gól," řekl Mika.

Po autovém vhazování se míč dostal ke Kymličkovi a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě.

Sedm minut před poločasem ale zastavil nedovoleně Uvízla domácí obránce Sklenář a sudí Štětka jej poslal předčasně pod sprchu.

„V poločase jsme si řekli, že musíme více napadat a dostat jejich obranu pod tlak. To se nám podařilo a výsledek jsme otočili," uvedl Mika.

Vyrovnávací branku měl na svědomí Linet. Po rychlém autu se za obranu dostal Mičunda, Uvízl ve vápně zpětnou přihrávkou našel Lineta a ten míč přesně poslal na místo určení.

Druhou branku připravil po sotva půlminutě na hřišti střídající Jakub Hložánka pro Uvízla. Ten šel po jeho přihrávce sám na brankáře, udělal mu kličku, a přestože byl tísněn, dokázal získat Losinám vedení.

Akce před třetím pojišťovacím gólem Losin začala u debutanta Ječkeho. Ten vystihl rozehrávku Šternberka, přihrál Linetovi, jenž další přesnou přihrávkou pod sebe oslovil Mičundu a ten se také zapsal do listiny střelců.

Šternberk ještě zápas zdramatizoval, když brankář Hatala vyrazil před sebe nebezpečnou střelu z dálky a dobíhající Macek si nešťastně vstřelil vlastní branku. Na vítězství Losin se ale už nic nezměnilo.

„Odehráli jsme dobrý taktický zápas. Kluky musím za otočení výsledku pochválit. I když nám pomohla červená karta, tak jsme si vítězství zasloužili," uzavřel své hodnocení Jiří Mika.

FK Šternberk – Sokol Lázně Velké Losiny 2:3 (1:0)

Branky: 30. Kymlička, 87. Macek vl. – 64. Linet, 74: Uvízl, 80. Mičunda. Rozhodčí: Štětka – Částečka, Zavřel. ŽK: Jurečka – Mičunda, Gargulák, Nýdecký. ČK: 38. Sklenář (Š.).

Šternberk: Pobeška – Novosad, Sklenář, Kymlička, Tomanec (76. Mudrák) – Coufal, Valtr, Jurečka (86. Tuška), Zifčák – Hlaváček, Hlaváč. Trenér: Oldřich Sklenář.

Velké Losiny: Hatala – Zatloukal, J. Gargulák, Jenčke (84. Kupčík), Macek – Mičunda (89. Šimák, Smrž, Linet, Nýdecký – Navrátil (73. Hložánka), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.