Hosté vsadili od začátku na defenzivní kartu, nastoupili dokonce s pěti obránci, a tato taktika jim dlouho vycházela. Litovel totiž na jejich zavřená vrata dlouho bušila neúspěšně, byť měla trvalou převahu. V největší šanci úvodního náporu pohořel Šilberský, který zblízka dorážel po Kvapilově pumelici, jíž brankář Hatala nezkrotil.

Po dvaceti minutách litovelský tlak trochu opadl, a přestože se hrálo převážně na losinské polovině, větší šance měli právě hosté. Kanonýr Navrátil se připomněl po brejku, ale daleko větší příležitost měl Smrž, jenž ovšem svou dělovku nasměroval pouze do obličeje nového litovelského brankáře Urbánka, který byl pak dlouho ošetřován.

„První půlka byla podle mých představ, hráli jsme zezadu a na brejky. Měli jsme tam dvě tři gólové šance, které jsme ovšem nevyužili,“ litoval po zápase losinský trenér Roman Maňka.

Konec prvního poločasu se totiž ukázal pro další vývoj klíčovým.

Nejprve Šrom táhlou střelou z trestného kopu pořádně protáhl Hatalu, ale ještě ho nepřekonal. Podařilo se to až Fišarovi v nastavení, když po krásném centru Planičky předskočil brankáře.

„Byl to hloupý gól a chyba našeho gólmana. Na malém vápně musí vyběhnout a tu situaci vyřešit. Naše taktika se tím pádem nabourala,“ vykládal smutně Maňka.

Také podle domácího kouče Romana Sedláčka byl první gól klíčovým okamžikem zápasu.

„Měli jsme sice v prvním poločase převahu, ale nebyli jsme tolik trpěliví a do plné obrany se nám hrálo těžko. Dlouho jsme se nemohli prosadit. Opět nám pomohl Honza Fišara, který si do šestnáctky umí naběhnout. Pomohl nám mužstvo uvolnit a ve druhém poločase už jsme měli zápas ve své moci,“ uvedl litovelský trenér.

Po přestávce už to byl skutečně převážně zápas na jednu branku. V 55. minutě přidal druhý gól Mráček, když byl jako první u vyražené střely Kratochvíla. O deset minut střílel krásně z dálky Kvapil, ale Hatala vyrazil.

Třetí gól přidala Litovel až v 73. minutě. Kvapil tentokrát Centroval, Fišara hlavičkoval do břevna a Šilberský dokončil třetí gólové dílo rybičkou.

„Po přestávce jsme chtěli hrát ještě chvíli to samé, ale pak přišla další chyba brankáře, pak už jsme museli hru otevřít a dopadlo to, jak to dopadlo, že domácí mohli chodit do otevřené obrany a dodali třetí gól,“ konstatoval kouč Maňka.

Jeho svěřenci mohli odjet z Hané nakonec s debaklem. Střídající Debnár s Coufalem ovšem v poslední desetiminutovce místo navyšování skóre soupeřili v tom, kdo zahodí větší šanci, přičemž druhý jmenovaný vyhrál 2:1.

A tak se dvě minuty před koncem dočkali čestného úspěchu hosté. Plášť neviditelnosti, který ho halil prakticky po celý zápas, zahodil nejlepší kanonýr přeboru Navrátil poté, co na zbytečně kličkujícím Čepovi vybojoval míč Vývoda, a zblízka nedal Urbánkovi šanci. To už ale byla jen losinská labutí píseň.

„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Celý zápas jsme měli pod kontrolou. Po druhém gólu se mužstvo uklidnilo a hrálo podle mých představ. Mrzí mě inkasovaný gól na závěr, ale jinak kluci splnili to, co jsme si řekli, a potvrdili, že jsme se v zimě připravili dobře,“ řekl na závěr litovelský trenér Sedláček.

Tatran Litovel - Sokol Lázně Velké Losiny 3:1 (1:0)

Branky: 45. Fišara, 55. Mráček, 73. Šilberský - 88. Navrátil. Rozhodčí: Kopecký - Řezníček, Boček. ŽK: Kratochvíl (L). Diváků: 150.
Litovel: Urbánek - Planička, Krátký, Jindra, Čep - Kvapil, Fišara, Kratochvíl (80. Debnár), Šrom (64. Coufal) - Šilberský (78. Huličný), Mráček. Trenér: Roman Sedláček.
V. Losiny: Hatala - Němeček, Svedek, Vývoda, Neumann, Šinogl - Manov, Král, Smrž (61. Sládek), Nedvěd (46. Lipka) - Navrátil. Trenér: Roman Maňka.