Sobotní střetnutí dvou týmů, které jsou ve svých skupinách krajského přeboru shodně na třetích místech, poté jednoznačně patřilo hostům.

„Myslím si, že jsme hned od začátku diktovali tempo hry, byli jsme silnější na míči, lepší v kombinaci. Celkově to byl velice kvalitní zápas ve vysokém tempu, asi zatím nejlepší, který jsme v dosavadní přípravě odehráli," prozradil trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Jeho svěřenci šli do vedení hned v 5. minutě, kdy se po standardce prosadil z dorážky Linet. Stejný hráč pak našel těsně před přestávkou Kováče, jehož rána zajistila hostům již dvoubrankový náskok.

V 70. minutě navíc dal Nýdecký parádním pasem za obranu míč na rozběhnutého Šinogla, který byl v šestnáctce sražen gólmanem a nařízenou penaltu proměnil Mičunda na 0:3 z pohledu Lanškrouna.

Domácí se nakonec dočkali alespoň snížení, když o chvíli později se za podobný zákrok brankáře kopal pokutový kop také na druhé straně.

Poslední slovo přesto patřilo lázeňskému výběru, nutno ale dodat, že s notným přispěním soupeře. Tejklův nákop z obrany našel hlavu Kováče, jenž prodloužil na Mičundu, který se v šestnáctce zbavil protivníka a jeho přihrávku si domácí sami srazili do sítě.

„Celý tým mě dnes svým výkonem mile překvapil, kluci hráli opravdu až nadstandardně dobře. Přesto musím vyzvednout výkon tří jedinců, Hataly, Smrže a Krále," ocenil své hráče Jiří Mika.

Generálkou před startem mistrovských bojů v krajském přeboru bude pro losinské fotbalisty příští víkend střetnutí na hřišti Jeseníku.

TJ Lanškroun – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:4 (0:2)

Branky Velkých Losin: 5. Linet, 40. Kováč, 70. Mičunda (z pen.), 80. vlastní.
Velké Losiny: Hatala – J. Gargulák, M. Gargulák, Kupčík, Zatloukal – Nýdecký, Smrž, Král, Linet – Navrátil, Kováč. Střídali: Tejkl, Šinogl, Mičunda. Trenér: Jiří Mika.