„Už ve třetí minutě, kdy jsme dostali branku, se nám rozbila taktika,“ měl jasno kouč Velkých Losin Jiří Míka. „Pak si naši hráč vytvořili nějaké šance, ale s koncovkou to je špatné. Nejsme schopní dát více než jeden gól. Nasazení v utkáních máme, ale bohužel pokulháváme v zakončení.“

Trenérova slova dokládají výsledky mužstva TJ Sokol. Ve všech čtyřech jarních duelech skórovalo jednou, což na body do tabulky nestačilo. Losiny se tak propadají pořadníkem přeboru Olomouckého kraje. Mezery mezi jednotlivými celky jsou stále menší.

„Jsme pod tlakem a pociťujeme to,“ mrzelo Míku. „Na hráčích cítím depku. Teď nás čeká derby s Rapotínem, takže musíme zmobilizovat síly a přepnout. Body nutně potřebujeme, na jaře jsme zatím ze všech nejhorší. Na prvním místě je důležité zlepšit produktivitu.“

Prohru zmírnil Kobza

Klání na hřišti Hněvotína rozhodly dvě penaltové situace, ze kterých v obou případech skóroval Petr Kobylík. „Ale penalty byly odpískány správně,“ uznal velkolosinský kouč. „Což znamená zklamání, protože to je dárek pro domácí tým. Navíc když se na každý gól strašně nadřeme.“
Jedinou trefu Velkých Losin oslavil až v 89. minutě Martin Kobza, jenž symbolicky upravil na konečných 2:1.

V neděli 29. dubna vyzve Sokol v derby jako řemen nedaleký Rapotín. A půjde o hodně, už jen kvůli postavení obou mančaftů v tabulce.

TJ FC Hněvotín – TJ Sokol Velké Losiny 2:1 (1:0)

Branky: 3. a 53. Kobylík (obě z penalty) – 89. Kobza. Rozhodčí: Sedláček – Machala, Konečný. ŽK: Bradáč – Hatala, Mičunda. Diváci: 50.
Hněvotín: Běhalík – Šulc, Gottwald, Horák, Makowski (73. Přikryl), Bradáč (84. Valsa), Sikora, Šlajs (89. Pospíšil), Schinneck, Kobylík, Benýšek (49. Hamy).
Velké Losiny: Hatala – Rýznar, Gargulák, Kocourek, Zatloukal, Linet, Mičunda (82. Šafář), Tejkl (67. Trunkát), Kováč (63. Žídek), Pecháček (63. Kobza), Hegner.