Přitom na začátku utkání to vypadalo, že si lázeňský celek v poklidu dokráčí pro vítězství. Hned ve 3. minutě totiž Šinogl získal na půlce míč, posunul jej na Uvízla, který si ho potáhl mezi stopery a nabídl gólové zakončení Kováčovi.

I ve druhé trefě domácích pak měl prsty či spíše kopačky Uvízl, když přihrávkou pod sebe našel Smrže a ten zajistil Losinám slibný náskok.

„Tohle byl opravdu začátek z říše snů, jenže potom začali hosté hrát daleko důsledněji, začali lépe kombinovat a zvýšili agresivitu," popsal dění v první půli asistent trenéra Velkých Losin Jiří Mika.

Ve 35. minutě pak hosté Krátkým snížili díky laxnosti soupeře, který si nepohlídal autové vhazování Litovle u vlastní brány. Následně ještě stačili domácí inkasovat gól do šatny od Dvorského na 2:2.

Po přestávce si navíc losinští fotbalisté vybrali i pořádnou porci smůly, když ze svých šancí hned třikrát zamířili do tyče a jednou orazítkovali břevno a trest na sebe nenechal dlouho čekat.

Hosté v 80. minutě dokonali obrat, když po akci z pravé strany zajistil střídající Vaca nepříliš prudkou střelou bodlem do šibenice Litovli tři body.

„Je to zklamání, takové utkání, když vedeme 2:0, bychom měli zvládnout. Bohužel jsme vlastní laxností nabídli soupeři snižující gól a to ho nakoplo. Ve druhé půli můžeme litovat zahozených šancí. Zápas jsme si prohráli sami," dodal smutně Mika.

„Dnes jednoznačně vyhrál šťastnější celek," přiznal sportovně trenér Litovle Jaroslav Šišma.

„Soupeř byl možná i lepší, ale měl smůlu v koncovce, nedal své šance, nám naopak spadlo do brány všechno, do čeho jsme kopli. K tomu jsme měli opravdu po čertech štěstí, když ve druhé půli domácí několikrát trefili tyč," doplnil s úsměvem Šišma.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Tatran Litovel 2:3 (2:2)

Branky: 3. Kováč, 11. Smrž – 35. Krátký, 45. Dvorský, 80. Vaca. Rozhodčí: Zavřel - Částečka, Štětka.
Velké Losiny: Hatala – Šimák, Tejkl, Gargulák, Strnad – Zatloukal, Smrž, Šinogl, Linet (80. Lauterbach) – Uvízl, Kováč (65. Schelle). Trenér: Radek Svedek.
Litovel: Bača – Otava, Fídler (70. Vaca), Jindra, Miklánek – Čep, Krajc, Dvorský, Kučera (88. Šrom) – Krátký, Bednář (52. Baránek). Trenér: Jaroslav Šišma.