Navrátil, zvaný Mojda, svůj střelecký apetit potvrdil už v 17. minutě, notně mu k tomu dopomohla dolanská obrana. A to tím, že najednou nebyla. Losinský střelec tak doklepával Smržův centr do sítě na malém vápně dočista osamocen, klidně předtím mohl udělat dva kotouly dopředu i dozadu.

Domácí v prvním poločase hrozili především ze standardních situací, v jejich hře ale chyběl klid i přesnost. Zato Velké Losiny dobře kombinovaly a vytvářely si šance. Ve své druhé ale Navrátil neuspěl, ve 24. minutě mířila jeho střela jen těsně vedle Benčíkovi šibenice.

O dvanáct minut později si ale spravil chuť, znovu ukázal skvělý výběr místa a z desíti metrů nechytatelnou ranou zvýšil už na 2:0 pro hosty. Ale Dolany dokázaly ještě do poločasu vstřelit kontaktní branku, po chybě v losinské rozehrávce utekl Antonín Čech a svůj zakončil gólovou tečkou.

Po změně stran se hra vyrovnala, zato kvalita terénu šla rychle dolů. Technická výhoda hostů tak odcházela mírně vniveč a tamtéž odešel i jejich jednobrankový náskok. V 68. minutě dokázal střídající Vojtěch Smolák využít chybného vyběhnutí brankáře Neorala a v těžké pozici srovnal na 2:2.

Radost Dolanských byla veliká, možná až příliš, protože prakticky z protiútoku hosté trestali. Po akci na pravé straně dovršil svůj hattrick Navrátil. Domácímu zadákovi Horákovi se to moc nelíbilo, a tak mu vynadal, za což k nelibosti Dolan vyfasoval od sudího Dubravského druhou žlutou a vzápětí červenou kartu.

Velké Losiny už nechtěly znovu o náskok přijít a víceméně bez problémů kontrolovaly hru. Až do 90. minuty, kdy zničehonic začaly zmatkovat a zbytečně chodit dopředu. Dolany toho znovu využily a v nastaveném čase srovnal po několika nedůslednostech hostující obrany svoji druhou brankou v utkání Čech.

„Opět jsme ztratili vyhraný zápas. V poslední minutě neuhlídáme míč v šestnáctce, díváme se, jak soupeř dává gól. Kluci nemají dostatečnou herní praxi, ale takhle ztratit zápas, to je k zlosti. Domácí dohrávali o deseti, přesto jsme nebyli schopni výsledek uhlídat,“ zlobil se po utkání trenér Velkých Losin Roman Maňka.

Nespokojený ale byl i domácí kouč Jiří Navrátil. „Je to jako každý zápas. Herně se trápíme. Dnes jsme opět podali špatný výkon. V obranné fázi nedorážíme hráče, necháváme je přebírat balony, nejsme důrazní. V té útočné zase nejsme konstruktivní, jsme pomalí, hrajeme to bez nápadu,“ vyčítal svému mužstvu.

Zejména v útočné fázi bylo na Dolanech vidět, jak moc je pro jejich hru důležitý Lubomír Štrbík, který tentokrát sledoval utkání pouze z tribuny.

„Určitě chyběl, je to konstruktivní útočník, který umí podržet balon. Hráli jsme to pak příliš na náhodu, bez myšlenky. Dali jsme sice tři branky, ale byly náhodné, ne vypracované. Se zápasem nejsem naprosto spokojený,“ hněval se Navrátil.

„Máme před sebou šest důležitých a těžkých utkání. Hrajeme o záchranu a každý bod bude dobrý. Na příčky okolo 5. místa už asi nedosáhne, musíme se semknout a napravit dojem. Ten je špatný. Nedivím se, že chodí tak málo diváků,“ uzavřel dolanský trenér.

FC Dolany – Sokol Lázně Velké Losiny 3:3 (1:2)

Branky: 42. a 90. + 2. Čech, 68. Smolák - 17., 36. a 69. Navrátil. Rozhodčí: Dubravský – Štětka, Rýpar. ŽK: Václavík, Horák, Smolák (všichni Dolany). ČK: 69. Horák.
Dolany: Benčík – Horák, Novák, Penc, Václavík – Čapek (46. Smolák), Holly (83. Dlabal), Valenta, Duda – Pospíšil, Čech. Trenér: Jiří Navrátil.
Velké Losiny: Neoral – Musil, Král (75. Krejčí), Strnad, Neumann – Šinogl (60. Šimák), Sládek (84. Nedvěd), Vývoda, Němeček – P. Navrátil, Smrž. Trenér: Roman Maňka.