„Věděli jsme, že Šternberk je velice silný v kombinaci, což se v úvodu potvrdilo, do 25. minuty nás přehrával, hra se odehrávala převážně na naší půlce hřiště, soupeř tam měl řadu rohů, které se nám však dařilo odvracet, takže výraznější šance hosté neměli," prozradil úvodem trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Potom ale domácí vyrovnali hru, když především zpřesnili nahrávky a záhy se díky tomu mohli radovat také z vedoucího gólu.

Po vyhraném hlavičkovém souboji Kováče putoval míč na Krejčího, který ve vápně našel Uvízla a jeho střela na zadní tyč skončila v síti.

Lázeňskému mužstvu následně vyšel nástup do druhé půle a opět u toho byl Uvízl, když potáhl míč do šestnáctky, přihrál Maňkovi a ten vymetl šibenici.

„Pak to byl dlouhé minuty spíše nervózní boj o každý míč s řadou žlutých karet," vylíčil dále dění na hřišti Mika.

Definitivní rozhodnutí o osudu zápasu přišlo v 65. minutě, v níž šternberský gólman zkosil ve vápně Uvízla a nařízenou penaltu proměnil Linet.

„Od tohoto momentu se utkání víceméně jen dohrávalo," řekl losinský kouč, jehož svěřenci ještě stačili přidat pojistku díky trefě Kováče.

„Přestože nás v úvodu soupeř zatlačil, zaslouženě jsme nakonec vyhráli, oproti minulému zápasu tam bylo z naší strany obrovské zlepšení. Zejména musím pochválit Honzu Garguláka a Marka Smrže, kteří obětavě, ale zároveň čistě dokázali soupeři odebrat řadu míčů," dodal Jiří Mika.

„První půli jsme odehráli dobře, bohužel jsme po naší počáteční převaze inkasovali z ojedinělého protiútoku gól. Do druhé části jsme šli s cílem, že se pokusíme domácí přitlačit a vyrovnat, jenže místo toho jsme rychle dostali další branku a už se to s námi vezlo," konstatoval smutně šternberský kouč Oldřich Sklenář.

„Ve druhé půli jsme nechali soupeři až příliš mnoho prostoru, špatně jsme přistupovali k protihráčům, dělali jsme chyby, po přestávce jsme podali opravdu špatný výkon," doplnil Sklenář.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Šternberk 4:0 (1:0)

Branky: 29. Uvízl, 49. Maňka, 65. Linet (p.k.), 75. Kováč. Rozhodčí: Polanský - Boháč, Podhajský.
Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák (75. Šimák), J. Gargulák, Smrž, Linet – Maňka, Moravec (80. Lauterbach), Krejčí (69. Schelle), Šinogl – Uvízl, Kováč. Trenér: Jiří Mika.
Šternberk: Vytřísal – M. Frieb (70. Havlík), T. Frieb, Kamlička, Tomanec (60. Vinkler) – Sklenář (80. Tvarbožek), Novosad, Mudrák, Steklý – Valtr, Hlaváček. Trenér: Oldřich Sklenář.