„Výhry se určitě nesmírně cením, i když ve hře tam z naší strany byla řada nedostatků," prozradil úvodem trenér Velkých Losin Jiří Mika.

„Věděli jsme, že nás nečeká jednoduchý soupeř. Dolany mají momentálně tým mladých hráčů, kteří jsou silní na míči, jsou na tom dobře po taktické stránce, hrají pěkný kombinační fotbal, hodně posílili," uvedl záhy na adresu protivníka losinský kouč.

Jeho svěřenci přesto hned od úvodu ovládali dění na hřišti, v 7. minutě však mohli inkasovat, když prudkou ránu Volfa musel zkrotit Hatala.

O chvíli později Uvízl zleva prošel do šestnáctky, dával pod sebe, jenže míč nenašel adresáta a pouze prosvištěl vápnem.

V 15. minutě si již domácí fotbalisté mohli radovat. Šimák našel Lineta, jenž střelou přes hradbu těl otevřel skóre.

Na 2:0 záhy zvyšoval Mičunda, který se v dobré pozici neukvapil a zkušeně zavěsil pod břevno.

Jenže hosté stačili do přestávky zápas zdramatizovat. Po ztrátě na vlastní útočné polovině, se protivník dostal do brejku, Bednář proklouzl mezi losinskými stopery a po zemi prostřelil Hatalu – 2:1.

„Pak jsme docela znervózněli a zkraje druhé půle měl navrch soupeř, byli aktivnější, my jsme při většině akcí byli daleko od protihráčů," řekl dále Jiří Mika.

Z chvilkové letargie vysvobodila lázeňský celek v 58. minutě třetí trefa. Šimák za obranu poslal balon na Mičundu, ten sice ze své první šance trefil tyč, podruhé ale již odražený míč vrátil do sítě.

„Tohle byl rozhodující moment, kdy se utkání definitivně zlomilo v náš prospěch, navíc se nám podařilo přidat ještě jeden gól, po kterém jsem na hřiště poslal i některé naše dorostence, aby mohli nasát atmosféru krajského přeboru mužů," dodal Jiří Mika.

Konečnou podobu výsledku dal v 74. minutě Linet z penalty po faulu na Uvízla.

Poté již následovalo zmiňované střídání. Do hry se tak zapojili mladíci Kobza, Klaban či Bureš, krátce si zachytal také náhradní gólman Velkých Losin Podhajský.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FC Dolany 4:1 (2:1)

Branky: 15. a 74. (pen.) Linet, 25. a 58. Mičunda – 32. Bednář.
Velké Losiny: Hatala (86. Podhajský) – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Šimák (80. Klaban) – Nýdecký, Linet, Šinogl (86. A. Bureš), Mičunda – Kováč (70. O. Bureš), Uvízl (75. Kobza). Trenér: Jiří Mika.
Dolany: Funkcionáři Dolan nebyli schopni dodat sestavu ani ohlasy.