Hosté vítězstvím potvrdili vzestupnou formu, nutno však konstatovat, že domácí nepodali optimální výkon. „Řekl bych, že Šternberk byl před půl rokem kvalitnějším týmem. Měl jsem z toho větší strach, ale byli jsme asi lépe fyzicky připraveni a šancí jsme měli daleko víc než. Mohlo to skončit i větším rozdílem," konstatoval trenér Velkých Losin Jiří Mika.

Naopak domácí po dvou vyhraných zápasech za sebou klopýtli. „My jsme jim umožnili vítězství trošku nedisciplinovanou hrou. Chtěli jsme hrát zezadu, ale kluci to po dvou vítězstvích nějak nechtěli pochopit. Otevřeli jsme hru a soupeř nás trestal, protože byl rychlejší a důraznější. Soupeř vyhrál zaslouženě," uznal trenér domácího celku Milan Schmidt.

Hosté se v první půli ujali zásluhou branek Lineta a Kováče dvougólového vedení. Domácí měli navíc štěstí, že hosté neproměnili penaltu.

Ve druhém poločase však přišel přece jen náznak dramatu. Šternberk po rohovém kopu a vlastním gólu snížil na 1:2, ale během minuty už znovu prohrával o dvě branky. Jeden z obránců zahrál špatnou malou domů a střídající Mičunda tým Velkých Losin uklidnil gólem na 3:1. „Za tohoto stavu už bylo rozhodnuto a dohrávalo se to v klidu. Bylo to zasloužené vítězství," konstatoval kouč Jiří Mika, který pochválil útočníka Jiřího Uvízla. „Byl to náš nejlepší hráč, hrál výborně, byla na něj i penalta a uhrál spoustu míčů," řekl trenér.

Trenér domácího týmu nebyl spokojen s plněním taktických pokynů. „Kluci si mysleli, že se to dá uhrát bez nějaké taktiky. Něco jsme si řekli, ale vůbec jsme to neplnili. Otevřeli jsme hru a oni nám z brejků dávali góly," litoval Milan Schmidt nevydařeného zápasu.

Velké Losiny po další výhře v tabulce krajského přeboru dotírají na vedoucí Nové Sady. „Kluci dostali nějakou tréninkovou dávku, hodně se běhalo a hráči šlapou," pochvaloval si trenér Velkých Losin Jiří Mika.

FK Šternberk – Sokol Lázně Velké Losiny 1:3 (0:2)

Branky: 76. J. Gargulák vl. – 24. Linet, 39. Kováč, 77. Mičunda. Rozhodčí: Sedláček – Silný, Dorušák. ŽK: Vytřísal, Coufal, Hlaváček – Tejkl, Šimák.
Šternberk: Vytřísal – Vinkler, Tomanec, Kymlička, Novosad (30. M. Frieb) – Zifčák, Mudrák (46. Hlaváček), Coufal, Jurečka – Steklý, Hlaváč (85. Koryťák). Trenér: Milan Schmidt.
Velké Losiny: Hatala – M. Gargulák, Kupčík, J. Gargulák, Tejkl (75. Šimák) – Linet, Smrž, Šinogl, Nýdecký (63. Mičunda) – Uvízl (82. Jenčke), Kováč (60. Navrátil). Trenér: Jiří Mika.