„Nevím, jestli brát nerozhodný výsledek jako plus nebo ztrátu. Hosté byli rozhodně favoritem, už vzhledem ke svému postavení v tabulce a ambicím, které jsou určitě vyšší než naše. Jenže skutečnost, že jsme v tomto těžkém střetnutí dvakrát vedli, spíše ukazuje, že jsme dva body ztratili,“ konstatoval úvodem trenér Velkých Losin Zdeněk Strouhal, jenž do duelu s Litovlí nasadil i dvě nové posily, které přišly do lázeňského celku během týdne na hostování ze třetiligového Zábřehu, Krejčího a Bulhara Panova.

„Věřím, že budou pro naše mužstvo přínosem, protože doposud jsme měli příliš úzký kádr. Konkurence v mužstvu tak vzroste,“ prozradil dále Strouhal.

Domácí, kteří se v nedělním klání snažili vycházet především ze zabezpečené obrany, toho v první půli svému protivníkovi příliš nedovolili a naopak sami si vytvořili tři slibné příležitosti, avšak využili jen jedinou.

Ve 25. minutě se losinští dostali za obranu Litovle a po pěkné akci Navrátila se Smržem si smolně skluzem srazil míč do vlastní sítě Krátký a domácí vedli.

„Opticky navrch sice měli hosté, ale my jsme opravdu pozorně bránili a navíc se nám podařilo vsítit šťastně první gól,“ zhodnotil první půli Strouhal.

Druhé dějství však začala Litovel velkým náporem, který korunovala již v 55. minutě vyrovnáním z kopačky Kratochvíla, jenž trefil přesně k tyči.

Domácí ale našli na tuto trefu odpověď, když se v 68. minutě znovu připomněl kanonýr loňského ročníku Petr Navrátil, který se prosadil díky nahrávce od Krejčího.

„Losiny měly prakticky jen dvě výraznější šance a obě využili. Určitě jsme měli více ze hry, držení míče bylo tak sedmdesát ku třiceti v náš prospěch, ale nutno přiznat, že příliš střeleckých možností jsme si nevytvořili. Soupeř se na nás dobře připravil, obětavě bránil a spoléhal na rychlé brejky,“ řekl asistent trenéra Litovle Dan Zavadil.

Hostům nakonec zachránil alespoň bod střídající Šilberský, když v závěru uspěl se střelou kolem gólmana do plné obrany domácích.

„Remíza je asi spravedlivá pro oba celky, dvakrát jsme dokázali smazat ztrátu, jen škoda, že jsme se více nedostávali do koncovky,“ dodal závěrem Zavadil.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – Tatran Litovel 2:2 (1:0)

Branky: 25. vlastní (Krátký), 68. Navrátil – 55. Kratochvíl, 79. Šilberský.
Velké Losiny: Hatala – Macek, Němeček, Panov, Nedvěd – Šimák (80. Žalman), Klemsa, Krejčí, Maňka (87. Hložánka) – Smrž (65. Václavský), Navrátil.
Litovel: Urbánek – Planička, Krátký, Jindra (70. Šilberský), Miklánek – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Kučera (58. Šrom) – Mráček, Čep.