V Určicích se hosté představili bez Strnada, Němečka, Šinogla, Nedvěda či Bulhara Manova. Během střídaní pak zasáhli do hry v poli i gólman Neoral a zraněný Svedek.

„Ze středečního zápasu jsem měl velké obavy, protože nám tentokrát chybělo hodně hráčů ze základní sestavy. Vzhledem k průběhu duelu je však pro nás trochu zklamáním, že nevezeme ani bod,“ prozradil smutně trenér Velkých Losin Roman Maňka.

Jeho svěřenci měli podobně raketový nástup do zápasu jako v minulém kole na hřišti Jeseníku, tentokrát navíc po osmi minutách vedli dokonce dvoubrankovým rozdílem.

Nejprve ve 3. minutě domácí neuhlídali nejlepšího střelce soutěže Petra Navrátila, jenž si připsal již svou 29 trefu letošní sezony.

Záhy hráči Určic faulovali v pokutovém území pronikajícího Neumanna a následnou penaltu proměnil Vývoda.

„První poločas jsme zvládli velice dobře. O přestávce jsme si potom v kabině říkali, že je potřeba hrát i nadále trpělivě a nesmíme usnout na vavřínech,“ uvedl Maňka.

Jenže krátce po příchodu z kabin domácí snížili, když si hosté nepohlídali zcela volného protihráče na zadní tyči, který v pohodě skóroval hlavou.

„Postupně jsme začali propadat ve středu hřiště, zbytečně ztráceli míče a byli dost zatažení a protivník nás dostal pod tlak. Bohužel jsme pak udělali řadu chyb, když jsme nezvládli standardky domácích, z nichž otočili vývoj utkání,“ litoval losinský kouč.

Vyrovnání Určic na 2:2 se zrodilo po centru a náběhu do šestnáctky, další trefu přidali domácí po rohu, definitivní pojistku z trestného kopu.

Sokol Určice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 4:2 (0:2)

Branky Velkých Losin: 3. Navrátil, 8. Vývoda (p.k.).
Velké Losiny: Hatala – Šimák, Balcar, Král, Neumann (80. Svedek) – Vývoda, Bilík (55. Neoral), Krejčí, Sládek, Smrž – Navrátil.