Zdá se, že to Strnadovci na Porubu umí. Na podzim ji doma rozstříleli 4:0, nyní na jejím hřišti odstartovali žehlení nepříliš povedených dvou jarních kol, kdy Losiny dohromady inkasovaly osmkrát.

„My ty dva zápasy hodili za hlavu a řekli si, že jaro pro nás začíná až teď. V Mikulovicích se to nepovedlo, na Zlín jsme opravdu neměli nárok,“ uvedl Petr Strnad, trenér Velkých Losin.

Losiny mají bod, ale za výkon si zasloužily všechny tři, jenže zahodily příliš mnoho nadějných šancí.

V první půli se na vápně obtočil kolem tří hráčů soupeře Adam Přikryl, tváří v tvář gólmanovi zvolil lob, který přistál na břevně.

Po přestávce měl největší šanci zápasu Navrátil, který si do vápna po rychlém přečíslení naběhl na centr Okrouhlého a hlavou těsně minul.

Pak dvakrát Pinkava vzpomenul na časy, kdy byl nejrychlejším forvardem na Moravě. Jeden únik zakončil nepřesnou střelou, ve druhém byl evidentně sražen gólmanem ve vápně, jenže píšťalka rozhodčího zůstala němá.

Domácí vedli, když si Lokša naběhl na centr zprava a z první volejem trefil přesně k tyči.

Vyrovnání zařídil Luboš Pinkava, když si nasprintoval na kolmou přihrávku za obranu a míč zasunul do brány.

„Vyšla nám taktika, hrát zezadu a čekat na brejky,“ podotknul Pinkava.

Na trávník v Porubě vyběhly Losiny v nezvyklém rozestavění. Například bez Tabačka, který jen střídal, či bez Okrouhlého na okraji obrany, nýbrž na postu záložníka, a s jedním hrotem.

„Celkem se to osvědčilo, s výkonem týmu jsem spokojený,“ dodal Strnad.

VOKD Poruba TCHAS – Sokol Lázně Velké Losiny 1:1 (1:0)

Branky: 15. Lokša – 57. Pinkava.
Velké Losiny: Zbořil – Mráček, Navrátil (75. Tabaček), Zatloukal, Vývoda – Paszto, Čemba - Huf (70. Šinogl), Přikryl (90. Hložánka), Okrouhlý – Pinkava.