Začátek zápasu byl sice herně vyrovnaný, již ve 13. minutě hry ale domácí nastartovala proměněná penalta.

Po akci Zatloukala s Maňkou se dostal odražený míč na Uvízla, kterého však v šestnáctce zfauloval gólman hostů a sudí ukázal na značku pokutového kopu.

Ten s přehledem střelou do šibenice proměnil Linet a domácí vedli. Záhy poté se navíc prosadili podruhé, když Tejkl ideálním pasem za obranu vysunul Šinogla, jenž podél brankáře střelou k tyči zvýšil.

Ve 35. minutě ještě stihl Linet z otočky orazítkovat tyč.

„Tentokrát jsme dominovali na všech postech, dnes jsme podali opravdu výborný výkon," pochvaloval si losinský trenér Jiří Mika.

Z aktivního pojetí nepolevili domácí ani po přestávce a hned ve 47. minutě se ze skrumáže prosadil Kováč. Stejný hráč později využil špatné rozehrávky zlatohorského gólmana a zvyšoval tak na 4:0.

„Tohle byl zlomový moment, po němž hosté definitivně odpadli a utkání se v podstatě jen dohrávalo. My jsme zbývající minuty po taktické stránce perfektně zvládli a navíc jsme v závěru přidali ještě jeden gól," uvedl dále spokojený Jiří Mika.

V 88. minutě vyslal Šinogl do sóla Uvízla, který upravil výsledek do konečné podoby.

„Tým musím pochválit, výborně zachytal gólman, kluci nevypustili jediný souboj o míč, takže dnes maximální spokojenost," dodal Mika.

„Po dnešku jsem hodně naštvaný. Hráče jsem se na zápas snažil dobře připravit, ale bohužel nikdo si neplnil své úkoly, navíc jsme dělali mnohdy až fatální chyby, vinou kterých jsme dostávali do šancí soupeře," neskrýval své rozčarování trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

„Pokud hráči nechtějí makat v zápase, tak to teď pocítí na trénincích. Každopádně s některými si budeme muset promluvit a navíc bude potřeba tým i kvalitně doplnit. Především nám chybí střední záložník, na tomto postu to lepíme, jak se dá," uzavřel hodnocení duelu Silný.

TJ Sokol Lázně Velké Losiny – FK Zlaté Hory 5:0 (2:0)

Branky: 13. Linet (p. k.), 22. Šinogl, 47. a 58. Kováč, 88. Uvízl. Rozhodčí: Juřátek - Válek, Samek.
Velké Losiny: Kreizl – M. Gargulák (46. Bureš), Kupčík, Tejkl, Zatloukal – Maňka, Moravec, Šinogl, Linet (73. Schelle) – Uvízl, Kováč (80. Lauterbach). Trenér: Jiří Mika.
Zlaté Hory: Kamisch – Malý, Škoda, Karlík, Petroš –Václav Charalambidis, Křepelka, Plhák, K. Burian (20. Brückner, 75. Zálešák) – Vít Charalambidis (65. Dočekal), Navrátil. Trenér: Jiří Silný.