Frenštát – Velké Losiny 1:2 (1:1)

Branky: 19. Žídek – 39. Soukup, 47. Okrouhlý.

Velké Losiny: Winkler – Dus, Navrátil, Opravil, Okrouhlý, Petr Mačák, Strnad, Chudáček (85. Hložánka), Okleštěk, Klemsa (77. Martin Mačák), Soukup (90. Kovařík).

Vzpomínáte? Před rokem Losiny začínaly svůj život po životě, neboť loňského jara sestoupily z divize do krajského přeboru a pro mnoho fotbalových odborníků i laiků byly klubem mířícím do okresních soutěží. Jenže jsou zpátky v divizi a navíc neví, co je porážka, i když jen po dvou kolech. Ve Frenštátu Losinští nastoupili v hodně defenzivním postavení, na lavičce kvůli tomu dokonce zůstal i Jakub Hložánka. V obranné činnosti se tak činila pětice hráčů. Přesto šli domácí do vedení.

„Dali gól z takové pološance. Nám to přitom šlo, hráli jsme vzadu a na brejky, zápas jsme kontrolovali. Naštěstí jsme ještě do přestávky vyrovnali, což bylo rozhodující,“ komentoval utkání losinský kouč Petr Strnad. Domácí po přestávce s obtížemi chytali rychlé průniky hostů na svou polovinu. Dva góly rozhodčí Losinám neuznal – jeden pro údajný faul na gólmana, druhý za diskutabilní ofsajd. Přesto se hosté dočkali zasloužené výhry. „Před týdnem jsme Slavičín porazili s velkým štěstím, tentokrát si ale tři body zasloužíme. Zápas kluci odbojovali, navíc nám vycházela hra na brejky,“ dodal Strnad.