Velké Losiny – Uničov 1:1 (0:0) 2:4 na pokutové kopy

Góly: 85. Soukup – 70. Toman.

Velké Losiny: Winkler – Strnad, Petr Mačák, Opravil, Hampl, Klemsa, Okleštěk, Dus, Martin Mačák, Soukup, Hložánka. Bez střídání.

Také v Losinách museli zapomenout na střídání, trenér Petr Strnad měl k dispozici pouze deset hráčů a dva gólmany. Zadák Marek Okrouhlý je zraněný, Kovaříka nepustily do hry pracovní povinnosti.

V týmu se už zabydlují bratři Mačákovi, jeden přišel na hostování z Hněvotína, druhý z Dolan. „Ještě tak tři hráče musíme do začátku sezony do kádru přivést,“ upozorňuje kouč Strnad.

Také hosté nepřijeli v ideální sestavě, takže přední tým Moravskoslezské ligy chvílemi jen s obtížemi čelil nadšení domácích hráčů. Uničovská obrana byla v první půli nešťastná především z pravého záložníka Jaroslava Klemsy, kterého zastavovala jen pomocí odpískaných či přehlédnutých faulů.

Asi nejblíže gólu byli Uničovští sedm minut před koncem první půle, ale o vzruch se paradoxně postaral nejzkušenější hráč domácích – Zdeněk Opravil. Ten v tísni musel odhlavičkovat míč na vlastní bránu a jen málo chybělo, aby se místo do břevna trefil do sítě.

Hosté působili místy znaveně, několikrát chtěli domácí obranu vyšachovat kolmými přihrávkami, jenže uničovská křídla neběhala o nic rychleji, než losinští zadáci.

Po přestávce se domácí ještě více osmělovali, jenže jak už to tak ve fotbale chodí, z ojedinělé akce se radovali hosté, když po standardní akci skončila hlavička za zády losinského gólmana.

Ale netrvalo dlouho a domácí zcela po zásluze vyrovnali. Střelu Jakuba Hložánky tečoval Petr Soukup a gólman Uvízl se jen smutně díval, jak míč směřuje na druhou stranu brány.

Zápas skončil nerozhodně a dle pohárových regulí došlo ihned na pokutové kopy. V nich prokázali lepší mušku ligoví střelci. „Prohrát na penalty, to zamrzí, ale ukázalo se, že Uničov je zkušenější tým a při penaltách měl pevnější nervy. Škoda, v dalším kole bychom si zahráli s ligovým Slováckem,“ konstatoval Petr Strnad.

Staronový divizní nováček přesto předvedl velmi nadějný výkon. „Hráli jsme agresivně, s chutí, takže kluky chválím. Mají za sebou kondiční přípravu, pořád jen běhali a fotbalu si moc neužili,“ dodal Petr Strnad.